Gå til innhold
Hundesonen.no

Å rope på hunden når man skal ha tak i ungene


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Jaja nå er jo jeg barnevakt for søsknene mine og skal være det frem til onsdag.

Og det er først nå at jeg merker hvor gal man blir av å ha hund.

Er det flere enn meg som roper på bikkja på butikken når man skal rope på ungene?

Er det fler enn meg som knipser når en sier "kom" til ungene?

Er det fler enn meg som peker ned i bakken mens man sier "KOM HIT!" når en er sint på vedkommende?

jeg tror jeg må melde meg på barne sosialiserings kurs jeg :icon_clapping:

Skrevet

Jaja nå er jo jeg barnevakt for søsknene mine og skal være det frem til onsdag.

Og det er først nå at jeg merker hvor gal man blir av å ha hund.

Er det flere enn meg som roper på bikkja på butikken når man skal rope på ungene?

Er det fler enn meg som knipser når en sier "kom" til ungene?

Er det fler enn meg som peker ned i bakken mens man sier "KOM HIT!" når en er sint på vedkommende?

jeg tror jeg må melde meg på barne sosialiserings kurs jeg :D

;) sooo me :icon_clapping:

vi må nok melde oss på sammen jeanette B) ;)

Skrevet

Hehe.. ja kjenner meg igjen der. Tar bl.a. meg selv i å rose Ingvild (lillesøster, snart 12 år) som en hund.. "Brrra...flink jente!!!" :icon_clapping:

Skrevet

Jaja nå er jo jeg barnevakt for søsknene mine og skal være det frem til onsdag.

Og det er først nå at jeg merker hvor gal man blir av å ha hund.

Er det flere enn meg som roper på bikkja på butikken når man skal rope på ungene?

Er det fler enn meg som knipser når en sier "kom" til ungene?

Er det fler enn meg som peker ned i bakken mens man sier "KOM HIT!" når en er sint på vedkommende?

jeg tror jeg må melde meg på barne sosialiserings kurs jeg :icon_clapping:

Blir jeg sint nokk på ungene i butikker så vanker det kanskje noen ord som på plass og flink hund når de kommer ja, men det gjør jeg forde at ungene blir sur på meg når jeg sier det(min komentar da er ja men hundene våres lyer jo mere enn dere jo) B) :D .

Lurer på om jeg skal klikkertrene ungene snart jeg B)

Skrevet

hahaha ja når du sier det så er jeg også veldig flink til å rose små teite ting også. "å nå var du flink som satte tallerkenen i vasken" *rødme*

Skrevet

Er sånn jeg og.

Merket det da jeg satt barnevakt for noen i nabolaget og jeg begynte å klappe meg på låret som jeg gjør med Lisa som er døv, når jeg ropte på dem.

Skrevet

Muligens. Når blir sint på brodern (som er 21 år) så kan det jeg sier komme ut som en kommando, f.eks når han kiler meg så kan jeg rope sitt istede for slutt

Skrevet

Hehe, kjenner meg igjen der ja... :D

Bare jeg gir kommandoer som sitt, bli og når jeg går over veien i Oslo - FOT! :icon_clapping:

Det verste er at jeg kjenner at jeg blir skikkelig sinna hvis søstra mi ikke gjør det jeg sier med en gang!

Akkurat som der er helt naturlig for meg, og kommandere henne rundt... ^_^

Skrevet

er nok der jeg også.. Kan fint si ti, eller rooolig til min lille niese på åtte måneder, men hun er fortsatt "valp" så ingen kommandoer der i gården.. Mye flink jente! kjempebra! da..

Kan slenge ut kommandoer til kjæresten min innimellom, men merker det mest når jeg jobber som ridelærer. Der går det i ros, klapping, og innimellom Nei! når de ikke gjør det riktig.. Det verste er at jeg får bedre resultater på den måten, enn når jeg snakker vanlig, selv om det kanskje kan se litt rart ut når jeg løper bort til hesten for å klappe rytteren på ryggen og rope kjempebra!

Skrevet

Er det fler enn meg som knipser når en sier "kom" til ungene?

Er det fler enn meg som peker ned i bakken mens man sier "KOM HIT!" når en er sint på vedkommende?

jeg tror jeg må melde meg på barne sosialiserings kurs jeg :D

;) Ja... Og jeg er ikke barnevakten men mamman :icon_clapping:

Skrevet

Jeg presterte å kommandere "SITT!" og "SPIS" med streng stemme og pekende finger når ungene var små.. :icon_clapping:

Det er steike irriterende når jeg snakker for døve ører til tenåringsungene - har myyyye mer kustus på bikkjene :D Skulle ønske det fantes dressurkurs for BARN B)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...