Gå til innhold
Hundesonen.no

Er bekymret for Milo's ben


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine

Er veldig bekymret for Milo nå... ;) Han har det ikke serlig bra når han løper løs... :)

En gang for en måndes tid siden, så når jeg og Milo løp i sakte gange bortover asfalten, så sviktet bena hans. Vi løps, så plutselig stoppet føttene og bevege seg, og hunden datt i bakken med forkroppen først.

Etter at han detter tar de langt tid før han kommer seg igjen.

Tenkte det var et engangsttilfelle, men nei <_<

Hadde han løs i dag ( Ja jeg vet det, jeg bryter loven!) og under innkallinga så sviktet bena igjen. Det så IKKE godt ut. I full fart, så forsvant bare bena under han. Han så ut som om han var lammet ;)

Denne ganger landet han på hodet/halsen. Etter at han kom seg opp, så stoppet han litt, før han sprang vidre. Turte ikke å komme til meg virkeet det som ;)

Da vi kom til fotball banen, så satte jeg og venninna mi hundene fast i en stang ved et nett, og lot de stå der.

Milo viklet seg inn i netter, og når det ble litt stramt fikk han panikk og datt sammen. Føttene brukte han ikke. Jeg måtte løfte han bort fra nettet, og opp av gjørma.

Da sto han der bare, og visste ikke hvor han skulle gjøre av seg. Han prøvde nettet en gang til, men ikke like komplisert denne gangen!

Når Milo går/løper ser man at han er litt halt...

Ja, jeg er bekymret..

Ja, vi skal bestille HD-røngten snart...

Noen som vet hva dette kan være?

Er så sykt bekymret for han, og nei, han får ikke løpe/gå laaange turer på en god stund ;);)

Edit: Ja, jeg vurderer å legge agility'en på hylla, for godt ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Minner litt om Leonbergeren jeg hadde, bakbeina sviktet når han gikk ned trappen to ganger. Etter en tur til dyrlegen fant jeg ut at han hadde forkalkning i ryggen som trykket på en nerve av og til og slitte ledd pga boreliose. Han måtte gå på smertestillende og fortillskudd, vi gikk og å tok akkupuntur på han en stund.

Er ikke meningen å skremme deg eller noe, men det høres ikke bra ut at beina svikter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Minner litt om Leonbergeren jeg hadde, bakbeina sviktet når han gikk ned trappen to ganger. Etter en tur til dyrlegen fant jeg ut at han hadde forkalkning i ryggen som trykket på en nerve av og til og slitte ledd pga boreliose. Han måtte gå på smertestillende og fortillskudd, vi gikk og å tok akkupuntur på han en stund.

Er ikke meningen å skremme deg eller noe, men det høres ikke bra ut at beina svikter.

Du skremmer meg ikke ;)

Fikk tips om forkalkninger før :) Milo nektet å gå når vi var på hundetreff før..Om dette var av reddselv eller av at han hadde vondt er jeg ikke sikker på.. ;)

Ofte når vi komemr borti Milo mellom de to beinene(kulene) på ryggen nedover mot lårene så biter han etter seg, og knurrer..Dessuten så er han skeiv der..Derfot dekkenet sklir nedover mot venstre hele tiden ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jo mer du forteller jo mer merkelig og skummelt høres det ut. Ville virkelig få sjekket skikkelig opp i dette om jeg var deg, spesielt nå som det har hendt flere ganger og ikke er et engangstilfelle...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du burde sjekke det med en gang så vet du hva som feiler han.

Høres ut som en låsning pga forkalkning...prøv om du får lov til å stryke han litt over der han har vondt, ikke hardt, bare for å få igang blodsirkulasjonen, da får du også fjernet avfalsstoff som ligger igjen der..

Ikke la han hoppe og sprette så mye før du har vært hos vetten, og ha kontrollerte bevegelser på han. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Du burde sjekke det med en gang så vet du hva som feiler han.

Høres ut som en låsning pga forkalkning...prøv om du får lov til å stryke han litt over der han har vondt, ikke hardt, bare for å få igang blodsirkulasjonen, da får du også fjernet avfalsstoff som ligger igjen der..

Ikke la han hoppe og sprette så mye før du har vært hos vetten, og ha kontrollerte bevegelser på han. :)

Takk for tipset.. ;)

Det du sier om at Chicka nektet å gå å leke med andre hunder, virket det som om Milo også ikke ville. Når alle hundene ble borte for oss, så kunne han gå igjen.

Milo ble jo påkjørt påsken 2004, og når vi var til veterinæren så sa han at han hadde fått en smell på bakfotene, og at han kkunne bli litt verre osv. Den perioden klarte han ikke å gå..

Nei, så fort pappa står opp så skal jeg be han ringe en eller annen dyrlege!

Dette vil jeg komme til bunns i!

Oog om mamma syns det blir dyrt med Hd-rønking, sjekking av rygg osv, så slnger jeg inn pengene fra bursdagen min..,.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

hvilken dyrlege bruker dere nå? Annbefaler strinda hvertfall. Der gjør de ting grundig, og gir seg ikke med feks HD- bilder før de er 100 % fornøyde! :) Slik skal det jo forresten være også da ;)

Vi har strinda ja ;)

De har dessuten peiling på Settere da så :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Gjorde som du sa Renate...Strøyk forsiktig litt over beinene/ ryggen...

DEN reaksjonen har jeg ALDRI ventet meg :huh:

Ryggen knakk sammens i en slags bøy, og Milo gikk bort fra meg..

Huff og huff.. :)

Ringer dyrlegen i morgen ...

m vi får komme inn fort, så tar jeg meg fri fra skolen, fordi jeg lar ikke Milo ligge alene hjemme en hel dag med narkose eller no..

Edit: Når jeg tenker meg om, begynenr bitene og falle på plass..Milo har putselig ikke lyst til å hoppe opp i bilen mer, har ike tenkt det over ordentlig før nå. Nå som jeg fikk alle bitene på et ark..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Hørres ikke bra ut dette her alså hadde nok fått sjokk selv ja ;) men håper det går bedre hverfall skal tenke på dere vi :huh:

Takk Takk :)

Skal nå ut på en liten tur, så han får strekt litt på seg..Kan'ke si jeg gleder meg.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...