Gå til innhold
Hundesonen.no

Nyeste Office pakka


zorbas

Recommended Posts

Guest Per Olav
Er ikke Office sånt man 'egentlig' skal kjøpe? :D
Nå får jeg pakken via jobben, men den siste versjonen jeg fikk måtte registreres elektronisk enten via pc'n eller pr telefon. Mange programmer slutter å fungere dersom de ikke registreres, om det gjelder Office aner jeg ikke. På den andre sida finns det jo mange "hacks" ute på nettet. Selv velger jeg å betale for det jeg bruker utenom jobbsammenheng. Da er jeg garantert oppdateringer og ikke minst "reparasjon" av sikkerhetshull og annet fanteri som ikke ble oppdaget i utviklingsprossessen.

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan kjøpe den oss komplett. www.komplett.no

OpenOffice er gratis, og fungerer helt greit. Har også stavekontroll. Samt erstatning for både Word, Excel og Powerpoint.

http://no.openoffice.org/index.html (Norsk/Nynorsk utgave)

Trenger du et mailprogram kan jeg anbefale Thunderbird, som er laget av de som lager Firefox. Det finner du norskt på: www.firefox.no

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Home-edition, dvs for "ikke-kommersiell" bruk, koster 995,- på Komplett.no - den kan du ha til inntil 3 datamaskiner i samme hjem. Den "proffe" pakka, dvs fullversjon for kommersiell bruk koster 4395,-

mvh

HeliX

Var litt stiv pris da... :icon_redface: men greit og ha..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Var litt stiv pris da... :icon_redface: men greit og ha..

Som privatperson, ville jeg aldri kjøpt officepakken selv.

Det er vel pga.jeg bruker nesten bare Word og Epost klient.

Outlook suger jo så sinnsykt, så den er jo uaktuell å bruke.

Writer i OpenOffice har jeg funnet noen svaketer med, men det er ting som de fleste brukere aldri vil merke..

Jeg har office full, med outlook, men jeg bruker ikke outlook.

pc'en min har aldri vært så stabil som den er nå, etter jeg ikke bruker internet explorer og ikke bruker outlook.. Nå trenger jeg bare å reboote om jeg installerer spesiell hardware, windowsupdates, el. lign.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som Espen her sier, prøv først OpenOffice og Mozilla Firefox, samt Thunderbird.

Det er stavekontroll i OpenOffice og jeg tror for de fleste vil det fungere greit. Den kan forresten også lage PDF!

Men er openoffice kompatibelt med ms office? Kan man lage et dokument i feks excel på jobben, ta det med hjem, åpne det i openoffice, redigere det, og så ta det på jobben og fortsette i excel igjen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men er openoffice kompatibelt med ms office? Kan man lage et dokument i feks excel på jobben, ta det med hjem, åpne det i openoffice, redigere det, og så ta det på jobben og fortsette i excel igjen?

Vel, det er jo "issuet".

Samme som HTML, Standarder følges ikke 100% av forskjellige programvareprodusenter.

Det værste, er å hive powerpoint dokument inn i FF sitt tilsvarende.

Dog, kan du jo installere openoffice på jobben også og sådan slippe kompabilitetsproblemet :icon_redface:

excel ja, der har jeg ikke prøvd openoffice sin. Men tvile rpå den er like avansret som ms sin excel.. (som faktisk er mer avansert enn de fleste tror!).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, det er jo "issuet".

Samme som HTML, Standarder følges ikke 100% av forskjellige programvareprodusenter.

Det værste, er å hive powerpoint dokument inn i FF sitt tilsvarende.

Dog, kan du jo installere openoffice på jobben også og sådan slippe kompabilitetsproblemet :icon_redface:

excel ja, der har jeg ikke prøvd openoffice sin. Men tvile rpå den er like avansret som ms sin excel.. (som faktisk er mer avansert enn de fleste tror!).

Hehe - akkurat sånt som er problemet, de gratisversjonene pleier ikke fungere godt sammen med ms sine produkter. Og at jeg "bare kan installere openoffice på jobben" - vel - da må jeg innom stort sett alle verdens land, hundretusenvis av kontorer og millioner av pc'er for å installere OpenOffice - i tillegg overtale alle til å bruke det. En ting er jo hva min kontormaskin har, men den må kunne "snakke" med alle de andre sine maskiner vet du. Tror det blir billigere å kjøpe ms da B)

Excel er faktisk meeeeeget bra, med utallige funksjoner, man skal nok lete lenge for å finne noe som virkelig erstatter det.

mvh

HeliX

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...