Gå til innhold
Hundesonen.no

Middels grad av albuleddsartrose


Recommended Posts

Skrevet

Fikk svarene fra nkk i dag og Balder har middels grad i høyre albue.

Jeg trodde han hadde svak grad og hadde tenkt å bruke saccovogn på han, men må si jeg er litt i tvil nå når jeg har fått vite at han har middels.

Hva mener dere, kan han trekke saccovogn uten at albuen blir verre?

Hadde også planer om å prøve ut agility til sommeren og det belaster jo albuene en del, bør vi bare glemme det?

Hva med kløv?

Noen som vet hvilke aktiviteter som er bra og hvilke som er dårlige?

Vet at hunden skal holdes i aktivitet uansett og kommer til å fortsette som før med turer, han viser ingen tegn til smerte/ubehag og han driver ekstremsport i skogen(hopper over ting uten å vite hva som er på andre siden o.l :P )skal også prøve oss litt i lydighet og se om det er noe for oss :P

Skrevet

Det som er viktig er at han får samme mengde mosjon hver dag, ikke bare litt i ukedagene og masse i helgene (det er det mange som gjør)

Hvis han skal være med på en lengre tur enn han er vant til så ville jeg trappet opp aktiviteten noen dager i forveien.

Det er viktig å passe på at hunden er tynn så den ikke har så mye å drasse på, og at den er godt trent, med myke muskler og sener.

Jeg ville begynnt på produkter med glucosamine og kondroitin, for å forebygge artrosen.

Ellers når det gjelder aktivisering så er det riktig at han ikke skal hoppe så mye og helst ikke dra så mye, men du må selv vurdere omfanget av hans lidelse, noen som har middels lever et flott liv, andre er mer plaget. :P

Skrevet

Det som er viktig er at han får samme mengde mosjon hver dag, ikke bare litt i ukedagene og masse i helgene (det er det mange som gjør)

Hvis han skal være med på en lengre tur enn han er vant til så ville jeg trappet opp aktiviteten noen dager i forveien.

Det er viktig å passe på at hunden er tynn så den ikke har så mye å drasse på, og at den er godt trent, med myke muskler og sener.

Jeg ville begynnt på produkter med glucosamine og kondroitin, for å forebygge artrosen.

Ellers når det gjelder aktivisering så er det riktig at han ikke skal hoppe så mye og helst ikke dra så mye, men du må selv vurdere omfanget av hans lidelse, noen som har middels lever et flott liv, andre er mer plaget. :P

Takk for svar :)

Har heldigvis en grei tur rutine fra før, så der trenger jeg ikke forandre så mye annet enn å planlegge langturene litt bedre slik du sier.

Jeg vil si han er slank nå, men skal til dyrlegen å få vaksine i mai så da skal jeg passe på å få spurt om hva de mener om vekten hans. Er ikke alltid så lett å se vektøkning på sin egen hund før det har gått litt langt synes jeg.

produkter med glucosamine og kondroitin

Hvor får jeg tak i dette, selges det hos dyrleger?

Har noen leddprodukter liggende fra gamle hunden, må se på innhold og utløpsdato, kanskje de kan brukes.

Edit: Har en stor eske Seraquin liggende som innheholder glucosamine og kondroitin, så da skal han få den i første omgang, er ikke sikker på om de selger dette lengre.

Skrevet

Jeg og ei venninne bestiller fra England fordi det er reseptbelagt hvis man skal ha store (nødvendige) doser her i Norge.

Disse produktene er jo blitt reseptbelagt i Norge nå (duste land), også Seraquin, som er et flott produkt, brukte det før.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...