Gå til innhold
Hundesonen.no

Skidag med 5-10. trinn :)


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Skal på skidag med 5-10. trinn på Tirsdag, og jeg satte meg ned i går og smisket med læreren min..-

"Kan jeg ha med med hunden min? Han treeenger virkeligt sosialiserina assa...!"

Lærerne som er hundemennesker laget et stort møte med de andre lærere om det, så i dag fikk vi svaret: JA! :D

Lille meg får ha med meg store, lille ,pene, stygge og den BESTE hunden min :wub :

Gjett hvem som skal ha med kameraet sitt da?

Pakkliste:

Kløv - Som Milo sksal bære

Dress - som jeg skal ha på meg

2 vedpinner- som skal ligge i kløven, til bål

2 termoser- som også skal ligge i kløven

To store sjokolader- i kløven de også

Kjeks- i kløven

Vannflaske- til hundene, i magebeltet

smågodt- kløven

Dekken- i lomma på dressen

Langt bånd- i lomma på dressen

+ bajseposer osv

TAKK TIL DE SUPER SNILLE LÆRERNE MINE :D

Guest Christine
Skrevet

Tihi :D

Lærerne har hatt hund alle sammen :D *wuhu*

Ja, jeg skal kose meg på tur... ;)

Og skal sende en liten tanke til dere som sitter på skolebenkern ;) *blæææh*

Guest Christine
Skrevet

HeHe... ;)

Kommer til å bli litt mye mas her også, but same shit...God trening for oss begge :D

Tolmodighetstrening for han

&

Utholdenhetstrening for meg :D

Skrevet

Så heldig! Husker da Serchaj var valp/litt mindre og vi gikk turer rundt om i skogene i vestfold med naturbruks læreren, hun elsket å ha han med, så både han og tanta hans Perita ble med, vi var bare 9 i klassen og kjørte minibuss, hele klasse elskte å ha dem med på tur, ga litt mer mening med at vi gikk i skogen på tur liksom... Var helt greit for meg;):P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...