Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

Gordon setter valpen min på 5 måneder går rart med bakbena. Han setter poten ned og så vrir han benet utover. Mest fremtredende på venstre ben men gjør det også på høyre ben. I trav og galopp løper han fint uten vridning av benet. Han gjør ingen tegn til å ha det vondt og blir gjerne med på tur og løper rundt. Han piper heller ikke når jeg klemmer på bena.

Noen som vet hva dette kan skyldes? Bør vi oppsøke veterinær? 

Skrevet

Best å legge ut en film av hunden, vanskelig å vurdere om det er normalt ut fra en beskrivelse. Kan være mange årsaker til at en hund går litt rart, alt fra stølhet, forstuinger til mer alvorlige ledd- og skjelett-avvik.

Du bør oppsøke veterinær om du mener det ikke ser normalt ut og det ikke forsvinner av seg selv i løpet av kort tid.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...