Gå til innhold
Hundesonen.no

Andre i Stavanger som har valp rundt august?


Batis

Recommended Posts

Skrevet

Får min valp (DP) i midten av august, og lurer da på om det er noen andre som har en liten pels rundt den tiden som har lyst å treffes for litt sosialisering og lek :getlost:

Skrevet

Om du trenger sosialisering med trygge voksne så har jeg trygg og stor voksen Hovawarthanne og liten søt og trygg sheltietispe :getlost:

Skrevet

Hei :getlost: Hvor skal dere ha valp fra?

Jeg har valp (eller, hun vil være 5 mnd da) og blir gjerne med på en tur :whistle:

Så kjekt :banana: Kjenner ikke så mange rundt her med hund, så det er toppers :banana: Skal ha valp ifra Kennel Nero-Noir på Nes :blink:

Hvor bor dere? Send en PM, så kan vi snakkes nærmere :hmm:

Skrevet

Om du trenger sosialisering med trygge voksne så har jeg trygg og stor voksen Hovawarthanne og liten søt og trygg sheltietispe :getlost:

Det høres fantastisk ut med en trygg stor hanne spesielt ja :banana: Hvor bor dere?

:whistle:

Skrevet

Ah, beklager... ser jo nå hvor dere holder til... :getlost: Er ny i gamet her inne, så ting tar tid :whistle:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Hei!

Jeg får valp i midten av september, og kunne godt tenke meg å slenge meg på sosialiseringen. :aww: Jeg ønsker å ha en trygg hund og vil derfor sosialisere med både små og store hunder som er trygge. :lol:

OT: Er det noen som vet noe om uhumskheter i det inngjerede området ved Vannassen? Ser det er noen tråder ang det her inne, men de er "gamle".. Noen som vett om det fortsatt er mye sykdom og greier der?

Skrevet

OT: Er det noen som vet noe om uhumskheter i det inngjerede området ved Vannassen? Ser det er noen tråder ang det her inne, men de er "gamle".. Noen som vett om det fortsatt er mye sykdom og greier der?

Sendte deg en PM om det området og andre områder i stvg området :aww:

Skrevet

Sendte deg en PM om det området og andre områder i stvg området :icon_redface:

Å? Har du mulighet til å sende over dette til meg også? :yes::whistle:

Er dårlig kjent med turområdene jeg også, og hører mange rykter hele tiden :)

:lol:

  • 1 month later...
Skrevet

Sendte deg en PM om det området og andre områder i stvg området :lol:

Kan du sende info til meg også? kan være greit med litt inside information. :lol: For øvrig har jeg en Fransk bulldog tispe (valp) på 7 mnd som gjerne vil bli kjent med flere hunder. :D

  • 10 months later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...