Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunden biter, hva gjør man?


Zeagle

Recommended Posts

Skrevet

Har et vennepar av meg som har en valp på ca 3-4 mnd. Hun er litt "smågalen". :D Nå er hun valp da så mye vokser hun vel av seg, men det jeg synest er litt skremmende er bitingen. Hun hopper rett i ansikktet på deg og hugger tak, hun henger også i buksen og nekter å slippe. :D De går på valpekurs og har fått beskjed om å overse dette, men det har de allerede prøvd uten gode resulteter. De har og prøvd å kjefte til ingen nytte. :? Bør de ha bedre tålmodighet kanskje, eller er det noen som har noen forslag om hvordan de kan plukke av henne dette. Blir ikke så gøyt hvis hun fortsetter slik... :lol:

Skrevet

Jeg villle skrige aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!! hver gang den forsøger at bide eller bider og så afbryde kontakten...under alle omstændigheder afbryde kontakten med den når den gør det forkerte og så snakke med den igen når den er sød. :lol: Måske har de allerede prøvet dette...jeg ved ikke...det har i hvert fald hjulpet mig.

Skrevet

Vet ikke om de har prøvd akkurat den versjonen. Men det er litt vanskelig når hun biter seg fast i buksebenet og NEKTER å slippe. Når de prøver å løsne henne blir hun enda verre... Ikke lett dette her! #-o

Skrevet

Nej det lyder ikke let og må være meget frustrende! Hvad med vand? Vores hunde fik et skvæt vand, hvis de var rigtig strenge. Altså kun hvis de var rigtig slemme.

Vi sagde "NEJ" og hvis de så ikke reagerede, så fik de et ordenligt vandpjask. du kan tro at det hjalp!

Hvis de ikke har prøvet det så er det måske et forsøg værd. :lol:

Skrevet

da får de heller bruker "glattcelle" til valpen.

la valpen ha et halsbånd på hele tiden med en liten tau stump i så de slipper å ta i hunden hver gang den gjør noe galen men tar tak i tauet (ikke rører hunden i det hele tatt bare tauet) og setter hunden inn på et rom (som den helst ikke er vant til å være på) og lar den være der til den har roet seg ned (i 3 sekunder hvis den roer seg ned med en gang, og lengre hvis den ikke roer seg ned med en gang) vet at dette har funket på mangen hunder jeg kjenner. :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...