Gå til innhold
Hundesonen.no

chicka+Eldo=Sant


Renate A

Recommended Posts

Idag har Chicka vært på kjæreste besøk hos Eldo Love , Jannike (eieren til Eldo) skal på ferie i en mnd og det blir lang tid borte fra hverandre... :lol:

Fikk et bilde av kjæresteparret av Jannike idag, det er tatt i sept'03, og Chicka er "bare" 18mnd.

Er de ikke søte der de ligger så pent?? Love

elogchifine01.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja de lå vel rolig for å slippe mer mas, Eldo var derimot oppe rett etter bilde ble tatt, klarer ikke ligge rolig når dama er på besøk. :D

Blir fint minne bilde dette her, tenkte jeg skulle forstørre det.

Eldo er litt skrant fortiden og vi holder pusten for at han ikke blir dårligere.

Men 11år er jo repektabel alder da, men det blir så utrolig vondt når han må dra til den andre siden, han har liksom "alltid" vært der. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja sukk det er faktisk det tunge med å skaffe seg dyr, man vet at man overlever de, hvertfall hunder ! Det er ufattelig trist, men ingenting er i nææærheten av den gleden de gir mens de faktisk er her ! Så forsøk heller å tenke på alle de morsomme stundene han har gitt dere, og sikkert fortsatt skal gi dere :lol: Og vær glad at han har det bra og at dere har fått ha han i 11 år, er ikke alle som får ha sine kjære så lenge en gang ! Han er en gammel mann som sikkert har det kjeeeeeeeeeeempe koselig med dere :D Ser iallefall slik ut på bildet tihi!

Klems fra Michelle & Askepott :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

noe nytt om helsetilstanden til Eldo?  :lol:

Han har fått noe kortison pga allergien han har på labbene sine, men ellers så er han faktisk fin fortiden.

Han er liksom så opp og ned pga den allergien, men legen sa at det ikke var noe annet å bekymre seg for annet en at han har litt såre poter som må stelles ofte og nøye.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...