Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens kuleste blanding, Diesel =)


Bambii88

Recommended Posts

Skrevet

Diesel er en blanding av en Alaskan Malamute og Alaskan Husky.. En temmelig stri hund med andre ord. 8) .

Han ble skaffet som familiehund, men da familien ble større pga en liten baby ble det veldig vanskelig å ha diesel.. Derfor er han nødt til å få et krisehjem(!) og det haster.. Noe som er veldig synd :D , for Diesel er en ekstremt flott hannhund på 1.5år, kastrert.

:D Han har allerede noen som kan ta han, men huset deres er ikke oppe før sommer/høst tider, og Diesel trenger et krisehjem til da.. Det er ennå usikkert hvordan det blir om det funker hjemme eller ikke..

men, interesse? mail meg. Mvh Guro (bildet under er ikke av Diesel, men av en huns som ligner ekstremt mye)

[email protected] :D

diesel.jpg

Skrevet

Diesel går utrolig bra sammen med tisper. Han behandler dem som valper, lar de herse med han. :D . Hannhunder er han litt værre med :-o , møter vi på en veldig dominant hannhund jekker diesel seg opp og ypper seg på de.. noen som ikke er bra og som må sosialiseres bort :D

Skrevet

skulle ønske jeg kunne ha han! Er han hos deg nå? Kan han noe lydighet? Eller er han bare en sånn hund som gjør hva han vil? :D Men hvis du lover at han blir gitt tilbake til høsten så skal jeg prøve å snakke med mamma :wink: For jeg får nok ikke lov til å ha han hvis det er en mulighet for at han blir her :D

Krever han veldig mye? Må han jobbes mye med? For jeg veit ikke om jeg har tid til det nå som jeg har en valp liksom :?

Skrevet

Han trenger antageligvis ganske mye mosjon, tar jeg ikke helt feil. :D

Skulle gjerne hatt ham jeg også, men langt unna, og vi har en valp som krever sitt!

Skrevet

jepp... regner med at han krever mye mosjon. men er drar han fælt og sånn? for da tror jeg ikke at jeg orker å ha han :D Det er et slit at bikkja går tur med deg

Skrevet

:D ja han trenger en del mosjon. og han trives ikke så mye inne. bør få stå mye ute om dagen med skygge, ellers blir det for varmt for han :D

uff, tiden renner snart ut for han... han kan ikke være på kennelen for evig :D :D

Skrevet

Jeg har fått Diesel :D :D :P :P :P:D:P:P:P:D:D:P:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:P:P:P:D:D:D:D

Han blir boende litt her og der til huset vårt er bygd ferdig 8) 8) 8)

8) 8) Diesel er en rå tøff hund jeg skal bruke mye til trekk 8) 8)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...