Gå til innhold
Hundesonen.no

Da er vi inne fra turen vår!


Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Da har vi kommet vell inn fra kveldstreningen..(pjuh!)

Gikk ut døra, og til min store forskrekkelse var ikke gatelysene på. Hvordan trene uten lys? Hele omerådet er jo mørkbelagt om kvelden :)

Frika helt ut, lot Milo tisse, så løp vi inn igjen. Satte meg i sofaen, for å slappe av, men fikk utrolig dårlig samvittighet når Milo sto der å så trist ut. :) Tok på meg dressen igjen og gikk ut.

Da jeg endelig sto på gata smilte jeg. "Yeah...Dette er jo ikke skummelt. Med en vakthund som passer på meg, så blir jeg vell ikke drept i kveld da!" tenkte jeg selvsikkert. Ting gikk bare værre når jeg Milo minte meg på at "'Joda mamma, jeg har fnatt selv. Jeg er mørkredd. Kan'ke du passe på meg da?" B)

Ble skikkelig nervøs for hver lyd og ting som beveget seg vi hørte og så.. Både jeg og Milo gikk og så oss rundt og rundt. Gikk heldivis med et flexi bånd med innebygd lommelykt(hvis ikke så hadde jeg tørna!)

Gikk til Victoria, og sto på hennes trapp og snakket med hun. Gjett hvem som så en mann som løp igjennom skogen da? Joda..Selvfølgelig nervesammenbrudd trollene! *grr* :rolleyes:

Gikk/små løp hjemover, da jeg så en bil. "Kjære gud, la det ikke være mannen som knivstikker folk!" tenkte jeg mens jeg sto klar til å springe inn rømningsveien. Ble veldig flau når jeg oppdaget av den såkalte rømningsveien var garagen til bilen :) :blush:

Jeg kom meg vell hjem, og når jeg satte meg på MSN, så fant jeg ut at HELE lade er mørklagt...

"HaH...Tenk om det finnes noen pyser som får nervesammenbrudd av å gå ut i mørket da? HaHa!"

:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...