Gå til innhold
Hundesonen.no

hva skal jeg gjøre?


mie

Recommended Posts

hei,jeg har en kjempe søt dachsejente.det som er problemet mitt,er at hun tar så sinnsykt mye oppmerksomhet her hjemme,og hun har sikkert ikke fått streng nok oppdragelse heller.det er helt sikkert mye min skyld at det har utviklet seg sånn,siden jeg duller altfor mye med den hele tiden.resultatet har blitt at hun klenger veldig mye på meg og det begynner å bli litt slitsomt både for meg og spesielt samboeren min bryr seg mye av det.samtidig har jeg dårlig samvittighet siden jeg føler at det er jeg som har lagt sånn opp til det,og at det ikke er hennes feil,men min...men likevel,noe må gjøres fort!

hva skal jeg gjøre?gjerne noen konkrete råd om dere har..takk for all hjelp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen som svarer deg?

Får vel prøve jeg da. Hva med å sette deg ned, tenke over hundeholdet, lage litt faste rutiner for både folk og dyr. Sette av visse tider på døgnet som er HUNDENS og visse som ikke dreier seg om hunden?

Nå har riktignok jeg flere hunder, men selv med bare ên synes jeg at en grind foran en dør er godt å ha enkelte ganger. La hunden være hund og ikke nødvendigvis klenge på deg hele tiden.

F.eks. når dere spiser middag - hunden åker ut i gangen/på stua eller hvorsomhelst, og dere spiser i fred. Evt ha hunden bortstengt når dere sitter og ser på TV?

Jeg mener ikke at man hele tiden skal stenge hunden vekk, men litt av og til har ingen av dere vondt av. Etter å ha sett SOS Hundehjelpen på TV2, så er det tydelig at endel hunder faktisk også har både nytte og glede av å ikke nødvendigvis ligge i sengen sammen med eierne heller.

Ellers er jo standard-rådet - hva med å ta et dressurkurs, lære hunden litt kunster og få den til å bruke sin energi på slikt istedenfor å mase på deg hele tiden?

Bare litt sånne løse tanker en sen kveld!

Lykke til med det lille dyret!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig mye enig med susannel her...

Det er viktig å ha A4 regler...ikke la hunden få gjøre en ting den ene dagen og ikke den andre... Øv på at det er du som skal ta kontakt til å leke, kose osv...

Det å lære henne trix er og en god ide...sitte bamse, rulle rundt, danse, krype, lære henne å telle osv...

Det er mange tråder her om hvordan lære hunden de forskjellige triksene...

kanskje all den dullingen gjør at hun har blitt sånn...Det er ikke så viktig for hunden å måtte sitte oppå deg hele tiden...Bruk tid på hunden når du vil, ikke hele tiden...Det skal ikke være slitsomt med oppmerksomhet fra hunden din..

Lykke til iallefal;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...