Gå til innhold
Hundesonen.no

Tisper og kastrert hane.


Recommended Posts

Skrevet

Det varierer nok mellom individer. Noen bryr seg ikke om løpetid lenger, noen piper og styrer på. Hørt om kastrerte hanner som parrer, uten at det blir valper av det selvfølgelig.

  • Like 1
Skrevet
På 12/18/2021 at 5:26 PM, Tyttebæra skrev:

Det varierer nok mellom individer. Noen bryr seg ikke om løpetid lenger, noen piper og styrer på. Hørt om kastrerte hanner som parrer, uten at det blir valper av det selvfølgelig.

Så de oppfører seg ikke som tisper?

Skrevet (endret)
3 timer siden, Amine skrev:

Så de oppfører seg ikke som tisper?

Nei, de oppfører seg som hannhunder som ikke har kjønnsdriftene. Dvs de snuser, markerer, bjeffer og logrer osv som andre hann-hunder. De skifter ikke kjønn, selv om de er kastrert

Min kastrerte hannhund liker også godt tisper som har løpetid. Men han det stopper liksom der. Han slutter ikke å spise, og vil ikke ut om nettene for å finne damene igjen

Endret av Rufs
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...