Gå til innhold
Hundesonen.no

Artikler og lignende du har skrevet!


Espen

Recommended Posts

Skrevet

Vi ønsker og lage en samling med artikler her på Hundesonen og derfor ute etter bla. følgende artikler:

Er du klar for Hund - Delvis Ferdig

Vær en ansvarlig Hundeeier.

Hva trenger du før hunden kommer hjem. - Delvis ferdig

De første dagene med hunden.

Sommer & Vinter tips til Hunden

Reising med hund

Tannhelse

Hund & helligdager - Påske, Jul, 17 mai. Hva er lurt / Hva er ikke lurt.

Eldre Hunder

Avlivning av hund - Ferdig

Handling - Ferdig

Dette var noe jeg kom på nå, men det er sikkert MASSE annet som kan være lurt og ha med.

Har du noen artikler liggende som du selv har skrevet? Heller har lyst til og skrive noen ?

Artiklene vil bli vurdert i åpent forum så flere kan vurdere dem så de blir kvalitetssikret.

Ingen personlige meninger skal med.

Høres dette ut som noe for deg? Skriv her, ta kontakt via pm. Skrik ut.

Ditt navn vil selvsagt stå nederst i artikkelen. :D

Skrevet

Hva med en artikel om gamle hunder ? 7 år og opp.. Mange som skaffer seg ny hund fordi den de har fra før har blitt gammel og treg. Hva med å lage en artikkel over aktiviteter man kan gjøre med en gammel hund osv ?

Skrevet

har skrevet en om avliving av hund og sånn. Men det er jo sånn som det er såååå mange forskjellige meninger om.

Skrevet

Jeg har en liten artikkel om handling av hund, men den har vært postet her på sonen før. Også har jeg skrevet en artikkel om klikkertrening, men det er sikkert mange som har en bedre artikkel om det emnet:)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Har fått inn En artikkel til nå folkens. Må da være flere som har!!

Det er om avlivning av hund så den kan dere ikke skrive om !

Eh? Så dere har fått in den ultimate, endelige og altomfattende artikkelen om avlivning av hund?

(Hvorfor skulle det ikke kunne finnes flere artikler om samme emne, for å spørre på en annen måte?)

Skrevet

Hei. Nei det var kanskje litt klossete formulert, det er selvsagt lov og skrive om det og sende inn også. Da må de evt. slås sammen.

Men det kommer ikke til og ligge to artikler om ting - det vil bare forvirre.

Skrevet

Hei. Nei det var kanskje litt klossete formulert, det er selvsagt lov og skrive om det og sende inn også. Da må de evt. slås sammen.

Men det kommer ikke til og ligge to artikler om ting - det vil bare forvirre.

Jeg er sikkert ute og sykler her - men hvorfor vil to artikler om samme tema forvirre? (Som dette diskusjonsforumet vel beviser daglig har mange forskjellige oppfatninger om ting - og den ene erfaringen, oppfatningen og innfallsvinkelen kan vel være like nyttig som den andre? - og jo mer info jo bedre?)

Eller?

Skrevet

Jeg er sikkert ute og sykler her - men hvorfor vil to artikler om samme tema forvirre? (Som dette diskusjonsforumet vel beviser daglig har mange forskjellige oppfatninger om ting - og den ene erfaringen, oppfatningen og innfallsvinkelen kan vel være like nyttig som den andre? - og jo mer info jo bedre?)

Eller?

Ja. Enig der. Tror det vil bli mere forvirrende om man skal flette sammen to artikler med ulike oppfatninger sammen til en. Dessuten vil jo da ingen av forfatterne kunne stå for detn artikkelen?

  • 1 month later...
Skrevet

Vet ikke om det er for seint å sende inn artikkel, men jeg sendte nå inn en jeg da :P "Rasemessige atferdsforskjeller hos hund". Skrevet i forbindelse med skolen jeg går på. Fikk A på oppgaven faktisk :)

  • 7 months later...
  • 4 months later...
Skrevet

Hva med en liten oppdatering på hva dere har - og hva dere ønsker igjen?

Mye må vel ha kommet inn til nå, men hvis det er temaer jeg kan noe om så kan jeg sikkert kunne skrive ned noe.

Susanne

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...