Gå til innhold
Hundesonen.no

Bellare's lille august EFIT


Recommended Posts

Skrevet

Ein litt kort EFIT, arbeidsdag og ikkje stort som skjedde på kvelden gitt :P 

20623708_10159028789845468_1488922810_o.
05:10 - Bikkjene syns det er litt vel tidleg, men tre av fire bikkjer vart slept ut for å "doe" litt, så inn og fôre alle fire, pluss meg sjølv, før eg kjørte på jobb. Sambuar luftar alle saman før han reiser på jobb, men han begynner ein del timar seinare enn meg :) 

20614694_10159028789875468_1775160128_n.
07:00 - Arbeidsdagen startar med å skifte fat og legge ut nytt i kjøttdisken.

20624526_10159028789970468_1722741955_n.
10:00 - Tid for andre dose av HPV - vaksina. Satt vist på feil plass og vart jaga opp i 2. etg. av en grinete sjukepleiar :P 

20622910_10159028789980468_25610203_o.jp
15:30 - Heime igjen og tid for litt lufting av bikkjer. Dina er her på ferie, mens mamma og sambuaren hennar er vekkreist.

20614635_10159028790075468_327052966_n.j
15:45 - Neste pulje ute. Pleier ofte lufte alle tre samtidig, men no når vi har fire stykk i hus, blir det litt mykje.

20623906_10159028790140468_671566909_n.j
16:30 - Skjønnheten og udyret kom i posten dagen før. Var så koseleg at eg satte den på i bakgrunnen, så glimta eg opp litt i ny og ne :P 

20616519_10159028790250468_1928854490_o.
17:00 - Sitter og vurderar. Arbeidshelg, men søndagen kan gå. Og så er det innestevne, så slepper å bekymre meg for regn.

20629314_10159028790305468_2738171_o.jpg
18:00 - Vart enkel middag, nemleg pannekaker. 

20615184_10159028790450468_1236038509_o.
20:30 - Gjengen er klar for kveldstur, kaos i gangen :P 

20615289_10159028790770468_303999092_o.j
Ute på tur, ein kort runde på nesten 3 km. Men grei kveldstur så dei får strekt litt på beina. Fjordingen vi pleier passere på tur, som alltid kjem for å få litt kos og godsnakk, uansett kor mykje los/bjeffing Hera har på den, var ikkje så fotogen i dag, dessverre :P 
Hera kom seg ut av selen, heldigvis på strekka mellom Fjordingen og sauene til naboen! Så mens eg sprang tulling rundt på vegen for å få oppmerksomheten hennar, raste ho rundt og var særd nøgd med seg sjølv. Stoppa ved ein sølepytt for å drikke og då fikk sambuar tak i ho, pjuh! 
Vel heime tok sambuar seg av stellet med hønene og endene, så gikk eg rett til sengs etter å ha tørka over bikkjene :) 

  • Like 7
Skrevet
1 time siden, Pringlen skrev:

Ha ha, hva er det du har på veggen? Sølvrev?

Nei, er svartrev eller whatever. Ikkje lurt å forsyne seg av lamma til naboen, risikerar å bli veggpynt då :P 

Skrevet
2 minutter siden, Bellare skrev:

Nei, er svartrev eller whatever. Ikkje lurt å forsyne seg av lamma til naboen, risikerar å bli veggpynt då :P 

Same, same :) Er vel noen rømlinger på vestlandet, ja.

Skrevet
Akkurat nå, Pringlen skrev:

Same, same :) Er vel noen rømlinger på vestlandet, ja.

Er vel ikkje heilt det same? Svartreven er jo rødrev som ved mutasjon har fått svart pels i staden for rød. Og er ingen krysning mellom sølvrev og rødrev :) 

Skrevet
18 minutter siden, Bellare skrev:

Er vel ikkje heilt det same? Svartreven er jo rødrev som ved mutasjon har fått svart pels i staden for rød. Og er ingen krysning mellom sølvrev og rødrev :) 

Er det? Og ikke bare rømt sølvrev? Uansett samme mutasjon, sølvrev er mutasjon av rødrev ;)

red: krysser man de to, får man korsrev/gullkors. Røde, men med svarte tegninger.

red igjen: man vil jo sef se forskjell på pels om det er rømling eller mutert vill rev. På pels og bygning. De forekommer nok, ja :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...