Gå til innhold
Hundesonen.no

Bellare's lille august EFIT


Recommended Posts

Skrevet

Ein litt kort EFIT, arbeidsdag og ikkje stort som skjedde på kvelden gitt :P 

20623708_10159028789845468_1488922810_o.
05:10 - Bikkjene syns det er litt vel tidleg, men tre av fire bikkjer vart slept ut for å "doe" litt, så inn og fôre alle fire, pluss meg sjølv, før eg kjørte på jobb. Sambuar luftar alle saman før han reiser på jobb, men han begynner ein del timar seinare enn meg :) 

20614694_10159028789875468_1775160128_n.
07:00 - Arbeidsdagen startar med å skifte fat og legge ut nytt i kjøttdisken.

20624526_10159028789970468_1722741955_n.
10:00 - Tid for andre dose av HPV - vaksina. Satt vist på feil plass og vart jaga opp i 2. etg. av en grinete sjukepleiar :P 

20622910_10159028789980468_25610203_o.jp
15:30 - Heime igjen og tid for litt lufting av bikkjer. Dina er her på ferie, mens mamma og sambuaren hennar er vekkreist.

20614635_10159028790075468_327052966_n.j
15:45 - Neste pulje ute. Pleier ofte lufte alle tre samtidig, men no når vi har fire stykk i hus, blir det litt mykje.

20623906_10159028790140468_671566909_n.j
16:30 - Skjønnheten og udyret kom i posten dagen før. Var så koseleg at eg satte den på i bakgrunnen, så glimta eg opp litt i ny og ne :P 

20616519_10159028790250468_1928854490_o.
17:00 - Sitter og vurderar. Arbeidshelg, men søndagen kan gå. Og så er det innestevne, så slepper å bekymre meg for regn.

20629314_10159028790305468_2738171_o.jpg
18:00 - Vart enkel middag, nemleg pannekaker. 

20615184_10159028790450468_1236038509_o.
20:30 - Gjengen er klar for kveldstur, kaos i gangen :P 

20615289_10159028790770468_303999092_o.j
Ute på tur, ein kort runde på nesten 3 km. Men grei kveldstur så dei får strekt litt på beina. Fjordingen vi pleier passere på tur, som alltid kjem for å få litt kos og godsnakk, uansett kor mykje los/bjeffing Hera har på den, var ikkje så fotogen i dag, dessverre :P 
Hera kom seg ut av selen, heldigvis på strekka mellom Fjordingen og sauene til naboen! Så mens eg sprang tulling rundt på vegen for å få oppmerksomheten hennar, raste ho rundt og var særd nøgd med seg sjølv. Stoppa ved ein sølepytt for å drikke og då fikk sambuar tak i ho, pjuh! 
Vel heime tok sambuar seg av stellet med hønene og endene, så gikk eg rett til sengs etter å ha tørka over bikkjene :) 

  • Like 7
Skrevet
1 time siden, Pringlen skrev:

Ha ha, hva er det du har på veggen? Sølvrev?

Nei, er svartrev eller whatever. Ikkje lurt å forsyne seg av lamma til naboen, risikerar å bli veggpynt då :P 

Skrevet
2 minutter siden, Bellare skrev:

Nei, er svartrev eller whatever. Ikkje lurt å forsyne seg av lamma til naboen, risikerar å bli veggpynt då :P 

Same, same :) Er vel noen rømlinger på vestlandet, ja.

Skrevet
Akkurat nå, Pringlen skrev:

Same, same :) Er vel noen rømlinger på vestlandet, ja.

Er vel ikkje heilt det same? Svartreven er jo rødrev som ved mutasjon har fått svart pels i staden for rød. Og er ingen krysning mellom sølvrev og rødrev :) 

Skrevet
18 minutter siden, Bellare skrev:

Er vel ikkje heilt det same? Svartreven er jo rødrev som ved mutasjon har fått svart pels i staden for rød. Og er ingen krysning mellom sølvrev og rødrev :) 

Er det? Og ikke bare rømt sølvrev? Uansett samme mutasjon, sølvrev er mutasjon av rødrev ;)

red: krysser man de to, får man korsrev/gullkors. Røde, men med svarte tegninger.

red igjen: man vil jo sef se forskjell på pels om det er rømling eller mutert vill rev. På pels og bygning. De forekommer nok, ja :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...