Gå til innhold
Hundesonen.no

Få han til å slutte å bjeffe


christina=)

Recommended Posts

på hverdagslydighets kurset vi netopp deltok på lærte vi en del om dette. når det jelder turer og møtede hunder, kan du snu deg og gå noen steg den andre veien om han bjeffer, snu deg mot den andre hunden igjenn når han har oppmerksomheten rettet mot deg. er lurt og trene med noen, da det er vanskelig å få en villt fremmed hund og eier til og skjønne hva de må gjøre ;)

Når det gjelder ringeklokken må du også her organisere folk til å ringe på døren, om hunden fyker opp å bjeffer, så skal ikke du bry deg, gjesp høylydt og bla videre i avisen. åpne først døren når hunden er rolig, og har hvertdet i feks 20 sek. så øker du hvor lang tid hunden må være rolig. la belønningen være å hilse på vedkommende.

trur nok ike det er for sent, men det er vanskelig å lære hunder å ikke bjeffe..men med trening og masse tid så går det nok bedre hvertfall :)

lykke til ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har du sett SOS hundehjelpen på tvnorge? Der lærer de hunder til å slutte å bjeffe ved å lage ett tegn og samtidig si "stille"med engang hunden stopper å bjeffe og deretter gi en godbit.. Så det du egentlig må gjøre er å enten fremprovosere bjeffing eller være klar neste gang hunden din bjeffer. Men her er timingen alfa og omega!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har lest i en hunde bok som heter "du er sjefen",og der sto det at man kan ta opp ringe lyder på kasett eller noe slikt og ta den med seg når man går på tur etc. Så kunne man også få noen til å ringe på døra og gjemme seg,så sku man la hunden få gå ut å se at det ikke behøvde å være noen der,og dette skulle man gjenta et par ganger.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...