Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundesonen flyttes


RAH
 Share

Recommended Posts

Hei,

Valget av VPS (nåværende server) har vært svært uheldig. Hundesonen er tregt og til tider utilgjengelig pga HTTP feilkoder i 500 serien (Bad Gateway o.l.). Dette er uakseptabelt. 

Vi har brukt mange ressurser på å løse dette og holder nå på å sette opp en ny server til Hundesonen. Denne gangen går vi ikke for en VPS (Virtuell privat server) men egen dedikert server. For den som ikke er kjent med dette så pleier man å putte mange (30-50 stk+) VPS på en dedikert server.

Vi forventer at dette løser Bad Gateway problemene og gir ekstra ytelse.

Hvis alt går etter planen vil hundesonen flyttes natt til lørdag. Siden forumet ikke skal endres vil det ikke være like mange komplikasjoner som da hundesonen ble oppgradert. Hundesonen vil være utilgjengelig under selve flyttingen.

Vi beklager at sonen har vært utilgjengelig i perioder og ber om tålmodighet i noen dager til. :)

  • Like 38
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • RAH featured this emne

Da er flyttingen fullført :)

Til de som har venner og kjente som ikke kommer inn:
Det kan hende DNS ikke har oppdatert seg hos den enkelte. Prøv ctrl+shift+r (cmd+shift+r på mac) eller slett cache.

DNS skal normalt oppdateres innen kl 03:00 for de aller aller fleste uten at man gjør noen ting.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det mange som fortsatt får Bad Gateway feilmeldinger?

I så fall ville det være til stor hjelp om dere sa fra til Hundesonen på Facebook når det skjedde. Vi ønsker å vite tidspunkt og hvilken feilkode du har fått (f.eks. 502, 504, etc.). Jeg lurer også på om den gikk over med en gang hvis du prøver å laste inn siden på nytt, eller om den varer over lengre tid (10 sek+).

Vi benytter en opptidsmonitor som sjekker at forumet er online hvert 5. minutt. Vi har ikke fått inn noen rapporter om at forumet har vært utilgjengelig etter at det ble flyttet til ny server. Med sjekk hvert 5. minutt finnes det selvfølgelig en margin for feil, men den er heldigvis mager. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...