Gå til innhold
Hundesonen.no

Kamera med toveis kommunikasjon til aleneproblemer


Recommended Posts

Hei, jeg ble tipset i en tråd om kameramuligheter med toveiskommunikasjon, men jeg husker ikke hvilken.

Jeg har selv et overvåkingskamera fra Securelink, som streamer på trådløse nettet og man kan koble en høytaler til for toveiskommunikasjon Problemet mitt er at det er veldig ustabilt - jeg tester det hver gang jeg skal ut, men de gangene jeg er ute og skal bruke det til å snakke til hunden min, så funker det ikke! Utrolig frustrerende når det funker som bare det når jeg tester det ut rett før jeg går...

Bruker telefonen min til dette da det er en app som hører til kameraet. Jeg vet ikke om det er kameraet eller høytaleren som er problemet... Men høytaleren funker jo helt fint ellers, så jeg vet ikke... Og det kan ikke være nettet, for da hadde ikke video kommet opp heller. Utrolig frustrerende at det er så ustabilt.

Har noen andre erfaringer med en slik løsning som faktisk fungerer?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skype! Lille Ikke hadde problemer med å være hjemme alene, så i en treningsperiode så hadde jeg henne løs på badet med en PC stående slik at kameraet på PCen hadde god oversikt. Jeg gjorde noen innstillinger slik at PCen aldri gikk i dvale, og opprettet en ekstra Skype-konto. På denne Skypekontoen gjorde jeg noen innstillinger slik at den automatisk godtar inngående videosamtaler. Deretter la jeg til denne kontoen på min vanlige Skype-konto.

Dermed kunne jeg se (og prate til) henne når jeg ville, enten ved å bruke Skype fra mobilen eller fra en annen PC. Det funket bra, selv om hun noen ganger ble mer forvirret enn beroliget når jeg pratet til henne :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skype! Lille Ikke hadde problemer med å være hjemme alene, så i en treningsperiode så hadde jeg henne løs på badet med en PC stående slik at kameraet på PCen hadde god oversikt. Jeg gjorde noen innstillinger slik at PCen aldri gikk i dvale, og opprettet en ekstra Skype-konto. På denne Skypekontoen gjorde jeg noen innstillinger slik at den automatisk godtar inngående videosamtaler. Deretter la jeg til denne kontoen på min vanlige Skype-konto.

Dermed kunne jeg se (og prate til) henne når jeg ville, enten ved å bruke Skype fra mobilen eller fra en annen PC. Det funket bra, selv om hun noen ganger ble mer forvirret enn beroliget når jeg pratet til henne :P

Ah det hørtes lurt ut. Har tenkt på Skype før, men tenkt at det virket litt komplisert. Men der er det i alle fall mer stabilt når hele poenget er å kunne snakke til hverandre :P Dette kameraet jeg har er egentlig en sånn husovervåkings-ting, så man kan være sikker på at ingenting skjer når man ikke er hjemme, det er ikke akkurat ment til å snakke til hverandre med tror jeg, tror høytalergreien er en ekstrafunksjon.

Men så man kan stille inn sånn at pcen automatisk godtar samtalen altså, så da ringer du bare fra tlf og så går kamera og alt på automatisk? Lurt, det har jeg faktisk ikke vurdert. Det skal jeg prøve, takk!

Jeg vet ikke om det hjelper å snakke til Dixie, men tenker det er verd et forsøk, har hørt det har funket for andre.

Eneste er at jeg sikkert kommer til å trenge å ha med meg PCen etterhvert, men regner ikke med jeg trenger det i starten. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...