Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.oblad.no/Ikke_gj_r_dette_med_hunden_din-5-68-39081.html

"Mange er redde for giften i flåttmedisinen, men ifølge eksperter er det andre ting de bør være mer bekymret over.

– Folk forgifter sine egne hunder. Derfor fraråder vi all bruk av ulike urter som hvitløk, citronella-halsbånd og tea tree-olje. Det beste som kan skje er at det ikke virker. I verste fall kan det forårsake stor skade på dyret, sier veterinær Mai-Gret Jacobsen."

Skrevet

Jeg er glad ravhalsbånd sålangt har virket på mine hunder. Ingen gift eller skadelige midler på mine hunder, og det håper jeg at jeg aldri må trenge å ty til! Skumle saker.

Skrevet

Alle alternativer til de dråpene/halsbåndene/tablettene som fås av veterinær er jo ikke giftige for hundene, og om det finnes alternativer som ikke er skadelig for hunden og som virker ønsker ikke jeg å bruke gift. I fjor ble det spray med sitron/rosmarin og eplecidereddik, og det funket for oss så lenge jeg husket å spraye ham ekstra når det regnet mye.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...