Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Valpen min er ganske dårlig i magen, så oppdretter har sagt at jeg bør ta en tur til veterinær fordi han kanskje trenger antibiotika eller noe sånt. Greia er at jeg bor midt i sentrum, har ikke bil, og Bobby blir veldig fort bilsyk (så buss er ganske uaktuelt akkurat nå) så da er Bergen Smådyrklinikk det nærmeste alternativet, er det noen som har erfaring med dem? Det er disse jeg snakker om http://www.bergensmaadyrklinikk.no . På forhånd takk for svar :)

Skrevet

Har brukt dem nå mens hunden har hatt lugnebetennelse, syns de er veldig greie. Stort sett, fikk en overaskelse på regningen når de gjorde litt mer enn jeg forventet (de tok røntgen av lungene hans, fant en del grums de skylte ut/tok prøve av og det ble noen kroner ekstra), men det måtte nesten gjøres og da slapp han å komme i narkose to ganger. Forklarer godt og er flink med hunden :)

Skrevet

Okey :) takk dere! Det virker som han er ganske mye bedre i magen nå, avføringen er nesten helt fast igjen, og uten spor av blod, så jeg tror kanskje ikke vi trenger å ta turen dit likevel :) han virker hvertfall mye piggere.

Skrevet

Gått der i 15 år med både hunder, katt og andre smådyr, og har egentlig vært veldig fornøyd. Jeg byttet klinikk da jeg fikk anbefalt avliving fremfor utredning hos en hund med vedvarende hudplager OG en anbefaling om å la "naturen gå sin gang" da samme hund hadde en kraftig infeksjon i et ledd (som endte med amputasjon på en annen klinikk!). Så erfaringene er både og, men for det meste har de vært gode.

Skrevet

Takk for svar dere! Var der en tur i dag pga UVI, og syns de virket veldig flinke. Jeg har jo aldri vært hos veterinær før, så det er ikke sånn at jeg har så mye å sammenligne med, men vi kommer nok til å fortsette å gå der :) har nok mye med at jeg har en veldig grei valp også, fikk et termometer oppi rumpa og kunne ikke brydd seg mindre :) også var det veldig overkommelige priser. Så ja, det var en fin første opplevelse :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...