Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekken (Hurrta?)


Recommended Posts

Har nybarbert bikkje, og fikk plutselig et problem - han fryser! Det er rundt 0, sludder og blåser her for tiden. De neste dagene er det meldt ned mot -12. Han nekter å gå ut, rister og vil bare inn igjen. Han har egentlig lang, tett pels, men ble barbert pga floker vi ikke fikk vekk på annen måte.

Kan noen anbefale meg et dekken? Har sett på Hurrta varmedekken, og funderer på å kjøpe i Sverige (nettbutikk) pga rimelig pris, men det vil jo ta alt fra noen dager til noen uker, alt etter hvoir kjappe de er på frakt, og jeg skulle gjerne hatt dekenet i går liksom… Noen som vet om Hurrta sine varmedekken er dyre i butikk? (Zoo1, Buddy)

Pelsen skal jo ut igjen, så jeg vil helst ikke legge massemasse i et varmedekken, men gutten fryser, så noe må han få, og det skal egentlig ikke stå på penger sånn sett, men jo rimeligere jo bedre :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

For det ene. Hvor i verden bor dere og det andre hvor lang er t\ryggen til gutten så folk vet størrelsen på dekkenet for det er sikekrt noen som har et brukt dekken som du kan kjøpe billig liggende

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hurtta er DYRT i butikk ja. Billigst er det vel på divinedog, husk å trykk av svensk moms. Rask levering. http://www.divinedog.se/

Ellers finnes det mange langt billigere dekken. Det går jo an legge ut en forespørsel på "kjøp og salg" her på forumet også, høre om noen har noe til overs :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veldig fornøyd med Hurtta-dekkenene, har to regnvarianter pluss vinterdekkenet. Kjøpt fra Sverige, petster og divinedog. Som en nødløsning kan du klippe armen av en gammel fleece eller ullgenser, klipp hull til bein og mage, juster eventuelt litt i halsen (håndleddet), og vips har du enkel isolasjon :) Hunden din kledde kort pels!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...