Gå til innhold
Hundesonen.no

Bichon oppdretter i Østfold på 90tallet?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jeg prøver å finne ut hvem som var oppdrettern til min gamle hund, Baby Simba, da jeg ønsker meg en ny hund, gjerne med samme linjer om noen år, men selvfølgelig vet jeg ikke hvem foreldrene var og alle papirer er borte.

Simba ble kjøpt i Østfold (muligens Frk.stad?) i 96/98/99. Vi var en familie på tre fra Oslo, (lringsjå/Sognsvann) som kom å hentet han, jeg var ikke særlig gammel da så husker lite, jeg må ha gått i 2 eller 3 klasse.

Simba var en sunn og frisk voffs hele livet, med en _veldig_ god pelskvalitet (han folket seg ikke i det heltatt og trengte knapt pelsstell). Han var også en ganske langbeint bichon (iallefall forhold til de vi møtte på på den tiden, de var ganske lange i kroppen med kortere bein).

Simba måtte dessverre avlives i 2010 da synet og livsgnisten begynte å svikte han.

Er det noen som kjenner til en bichon frise oppdretter i Østfold som kan ha eid mammaen til Simba?

Skrevet

Frise ja :)

Jeg har forøvrig kanskje klart å finne oppdretter via en bichon frise side på fjesboka :)

Venter på svar nå og håper det er henne!

Skrevet

Når jeg søkte opp Baby Simba i NKK dogweb fikk jeg faktisk et treff på bichon frise!

Oppdretter som står oppført der hadde ikke kennelnavn da, men det står ei dame med samme fornavn (men ser ut til å ha byttet etternavn isåfall) og samme bosted som den oppdretteren som registrerte Baby Simba på Norsk Bichon Frise klubb sine sider, kennel Ørebekken. Men finner ingen nettside http://www.norskbichonfriseklubb.com/valper.html

Isåfall er dette hunden Baby Simba - 08375/99 mor Sara - 18040/95 og far Petit Ami's Exellent Raphsodi - 28568/94. Så har du kanskje litt mer å gå ut i fra :)

  • Like 1
Skrevet

Bare hyggelig :) Hvis du mangler tilgang til NKK og mener du skal ha det så kanskje det går an å ringe de eller maile de om de kan hjelpe deg med å få tilgang igjen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...