Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har jo fått valp i hus her, og for Evita som har vært enebarn i flere år så sier det seg jo selv at det er en enorm overgang å plutselig skulle dele sitt hjem med en fremmed hund.

Ting har i hovedsak gått svært bra, selvsagt har det vært litt brum og knurr - men overraskende lite ift til at Evita sliter litt med fryktaggresjon og ressursforsvar.

Valpen er flink til å lese signaler, og holder seg unna, og Evita går vekk om det er for mye - so far, so good!

Men Evita har kastet opp to netter på rad, begge nettene har det vært samme tid og kun 1 gang pr natt. Gjennom dagene har det ikke vært noe oppkast, er ingen tegn til nedsatt allmenntilstand, ikke har hun spist noe ukjent, avføring er bra - så med andre ord er det ingen spesifikk årsak til at hun skulle ha kastet opp.

Bortsett fra faktumet at hverdagen hennes er endret som følger av at det er enda en hund i hus. Er det mulig at det rett og slett bare er en stressreaksjon på hverdagsendring?

Første natten med valpen gikk bra, oppkast har kommet på natt 2 og 3.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...