Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nei, den som var reseptfri er ikke det lenger. Alle er reseptbelagte :)

Ah, pokker! Bra jeg dobbeltspurte da :-P så da må man beregne både resept og tabletten i tilegg til stempelet? :-/

Skrevet

Ah, pokker! Bra jeg dobbeltspurte da :-P så da må man beregne både resept og tabletten i tilegg til stempelet? :-/

Ja, eller veterinæren har det jo som regel liggendes :) Men hvis du kan så stikk innom Sverige og hamstre! Mye billigere :)

Skrevet

Går på kurs med noen som nylig har vært i Sverige. Den ene betalte ca 600 for stempel+markkur for to hunder, den andre betalte ca 800 for stempel+markkur for tre hunder. Alle mellomstore hunder (+/- 20 kg).

Hørte ei som hadde betalt 788kr pr hund for markkur og pass i Oslo, da holdt jeg på å besvime altså.

Å dæven for noen priser!!! :-O

Guest Gråtass
Skrevet

Ringte en lokal klinikk her, de skulle ha 194 kr for passet og 150 kr for pille og stempel, hadde du pille selv kosta det 100kr for stempel. Så da lønner det seg å kjøpe markkuren der, for jeg får ikke markkur til 50 kr til 46kg schäfer i hvert fall.

Skrevet

Betalte 199 kroner for 2 hunder da inkludert Milbemax.

Synes ikke det var så ille galt, men til sammenligning betalte jeg 30 kroner for akkurat det samme i Kroatia for ei uke siden...

  • Like 1
Skrevet

nå jeg skal si jeg fikk det gratis til 2 hunder? :P

Det må du bare si. :P Jeg har ikke vært der selv. Bare spurt om pris. ;)

Skrevet

Åh, kanskje jeg har misforstått? Men jeg tolket overskriften "Droncit vet 50 mg tabletter, ingen krav om resept fra 1. mai 2013" som at det ikke lenger var krav om resept :huh: Men ser jo at det står noe annet i teksten.

Skrevet

Åh, kanskje jeg har misforstått? Men jeg tolket overskriften "Droncit vet 50 mg tabletter, ingen krav om resept fra 1. mai 2013" som at det ikke lenger var krav om resept :huh: Men ser jo at det står noe annet i teksten.

jeg har jo nå kjøpt 2 pakker på apoteket i norge, de sa at det var reseptfritt :)

Skrevet

Åh, kanskje jeg har misforstått? Men jeg tolket overskriften "Droncit vet 50 mg tabletter, ingen krav om resept fra 1. mai 2013" som at det ikke lenger var krav om resept :huh: Men ser jo at det står noe annet i teksten.

Det står jo "igjen" i overskriften. Ikke "ingen".

Hadde vært veldig greit om det var reseptfritt. Menmen, greit å kjøpe hos vet også. :)

Skrevet

Det står jo "igjen" i overskriften. Ikke "ingen".

Hadde vært veldig greit om det var reseptfritt. Menmen, greit å kjøpe hos vet også. :)

Åh, herlighet som jeg har blingsa :lol:

Carro92: Når var dette?

Skrevet

420 for 4 hunder hos veterinæren i Sverige (hadde medbrakt piller) 580 for piller til 4 hunder (da 2 X behandling siden vi behandlet 3 dager før innreise til Norge )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...