Gå til innhold
Hundesonen.no

Kan jeg klage?


Margrete
 Share

Recommended Posts

Min datter og jeg har vært på cirque du soleil :) En ting holdt på å ødelegge opplevelsen var plassen jeg hadde klart å skaffe. Jeg ser nå at de har lagt om sidene og det er nå lett å bestille plasser man ønsker seg. Tidligere var det ikke det, og siden jeg bestilte billettene i fjor høst, så fikk jeg ikke bestemme slikt. Jeg klikket på "finn beste plass" og betaler gladelig mange penger for å se godt. Lite vist jeg at "de beste plassene var omtrent bak scenen. 007 og inn mot veggen...

Salkart,+CDS,+Full+sal.png?return=www.os

Jeg er ikke fullstendig dum og fikk flyttet oss til kjempefine plasser, bare så synd jeg betalte 800,- for drittplasser, når jeg kunne betalt halvparten og fått supre plasser! Fikk gjort dette tidlig, og dermed koste vi oss i den tiden det varte :)

Så mitt spørsmål er da, er det noe vits i å klage på dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi ble plassert lengst unna midten om du skjønner. Ja det er første rad, men ærlig talt jeg vil jo se noe å! Jeg kan ikke fatte og begripe at jeg skulle være så sent ute i forhold til å bestille billetter i og med at jeg kjøpte samme dag de ble lagt ut og det er jo ikke

Jeg tipper jeg prøver å klage jeg. Kan jo ikke ikke bli verre enn at jeg får ett avslag som SusanneL sier

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise

Det er sirkus og åpenbart av tegningen ett rundt oppsett med scenen ute i publikum og ikke det klassiske scenen intill bakveggen. Du har fått gode billetter og jeg ser egentlig ingen grunn til å klage. Det er sjeldent refusjon på sånne billetter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...