Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger du en hundelufter en gang i blant?


Anthaela
 Share

Recommended Posts

Hei!

Jeg er ei jente på 22 år som veldig gjerne vil gå tur med hund de dagene jeg ikke har skole / er tidlig hjemme fra skolen. For å gi litt generell informasjon om meg selv, kopierer jeg bare profilteksten:

"Jeg vokste opp som lita jente i hus med 2 schæfere, som etterhvert ble til en da den ene var hyperallergisk mot støv og måtte finne et mer passende hjem. I tiden etter det hadde vi mange fosterhunder, samtidig som den gjenværende schæferen (Sandy), som kom og gikk etterhvert som de fikk faste hjem og plasser på førerhundskoler.

Sandy døde 12 år gammel, da jeg var fylt 15. Siden den tid har ikke min far klart å ta til seg hund for fast hjem, men var en liten periode etter det som vi fortsatte med fosterhunder (min far var alltid den som hadde hundene, og min mor og far er skilt).

Tanten min er førerhundtrener og jeg var med hun på jobb en del ganger når jeg var yngre. Alt i alt savner jeg rett og slett det å ha hund i hverdagen, men siden jeg for tiden er student med en noe ustabil hverdag og ikke så mye penger så har jeg hverken råd eller stabilitet til å ha hund enda. Men planen er å skaffe hund når jeg er ferdig utdannet og har fått en fast jobb og stødig inntekt."

Det hadde helt ærlig ikke gjort noe om jeg tjente en liten slant på det heller, siden jeg prøver så godt jeg kan å spare opp penger til hund så det ville jo vært en bonus. Men jeg gjør det gjerne gratis også. :)

Jeg bor i Askim, Indre Østfold.

MVH meg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...