Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hentet valpen min i går, og til nå har alt gått greit :)

Det eneste jeg er litt bekymra for er at han driver å biter på sine egne labber og klynker. både for og bakbeina, virker ikke som det er noen spesiell labb som bites på. Jeg prøver å distrahere han når han gjør det og få han til å leke med meg eller noe annet, det virker litt, men han er ikke så veldig intressert i tyggelekene han har fått. Jeg tenkte å kjøpe noe tyggesnacks til han i dag som han også kan spise, kanskje det vil hjelpe? Noen tips til hva som er greit å gi til en liten valp? Struper?

Er dette helt normalt eller burde jeg få det sjekket?

Skrevet

Hvor lenge siden er det labbene ble barbert? Hvis det er veldig nylig, kan det være litt sårt, alt ettersom hvor kort han er barbert, maskina var, skjæret var. Hvis det er lenge siden, så kan det være at pelsen er for lang, sånn at det tugger seg, enten fordi det er vått eller fordi han har snø/grus der.

Det var min første tanke, ihvertfall :) Mellompuddelen her biter også på labbene sine når hun er nybarbert eller pelsen blir for lang og møkkete der :)

Skrevet

Jeg smører alltid labber og ansikt med ringblomstsalve etter barbering for å lindre evnt småkutt og kløe. Ringblomstsalve er helt ufarlig om hunden skulle slikke det i seg og den trekker raskt inn i huden så det blir ikke klissete merker på møbler og gulv.

Hilsen denne hønemoren :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei Jeg kom tilfeldigvis over en app for å gjøre avtaler om lufting av hund. Det virket som en god løsning, og det var helt tilfeldig at jeg kom over denne. Gratis var det også. Jeg skal ikke drive noe reklame for den ene eller andre appen, men tenkte likevel å dele.  Nettsiden (og appen) jeg kom over var: hundedate.no Og det hadde vært ålreit å ha litt flere enn bare mine egne løyper og hundeparker å velge mellom skal jeg innrømme
    • Jeg vurderte sterk å skaffe med chodsky pes. Jeg har hatt kontakt med oppdretterer og eiere siden 2013, men valgte rase bort på grunn av mentaliteten og mye usikkerhet. 
    • Har en JRT f. 2012 som har luksasjon av klobeinet på ytterste tå på en bakfot. Amputasjon av hele tåa er anbefalt. Har noen erfaring med amputasjon av denne tåa, eller andre for den saks skyld? Hvordan var tiden etterpå, var hunden plaget etterpå etc. Vanskelig å lande på om den skal amputeres eller om han skal få slippe.    På forhånd, takk for alle svar 😊
    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...