Gå til innhold
Hundesonen.no

ID chip har vandret langt...


MiO
 Share

Recommended Posts

Jeg har oppdaget at id chip'en til valpen min har vandret ganske langt fra det stedet den ble satt inn. Istedenfor å befinne seg i nakke-området på hunden, sitter den nå nede ved eller på høyre albue (!) på hunden. Man kan tydelig kjenne den med fingrene, som et riskorn, og den lar seg dytte hit og dit under huden.

Dette bekymrer meg litt, for hva hvis id merkingen blir viktig en gang (hunden kan ha kommet bort fra meg og blir funnet f.eks) og veterinæren forsøker å scanne og finne den? Det vil jo ikke pipe når de holder scanneren over nakken for chip'en er jo ikke der lenger. Men det er kanskje ikke så farlig at den har forflyttet seg likevel...? Jeg har sett på tv at når de scanner og ikke finner noe i nakken, så pleier de fleste veterinærer å flytte scanneren nedover sidene på hunden også. Så det virker som de vet at disse chippene kan vandre...?

Noen som har hunder med vandrende chip? Gjør det noe om den har forflyttet seg, trenger man å foreta seg noe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tuva sin chip er på skulderen nå (både mammaen og søstra har den der og, arvelig med vandrende chip?) det står i passet hennes at den er der. Jeg hadde ikke bekymret meg, for de sjekker hele hunden før de gir opp å finne chippen (skal ihvertfall gjøre det)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Zuma sin chip satt foran på brystet da hun ble HD-røntget, og i fjor høst satt den ved høyre albue, så de vandrer. Og det er helt normalt at den flytter noe på seg.

På Py'n til ei venninne av meg forsvant den rett og slett, ikke bare en gang men to ganger. Forsvant på den måten at de faktisk etter andre gangen røntget hunden for å se om de så hvor chippene var, men de var fullstendig borte...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg scanner hunder ganske ofte (dømmer sporprøver) og det er ikke så reint uvanlig at chippen har forflyttet seg. Noen hunder har også vannvittig tjukk pels som gjør at det blir vanskelig å lese av chipen.

Vi scanner over hele dyret dersom vi ikke finner den på normalt sted; det gjør også veterinæren.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...