Gå til innhold
Hundesonen.no

Ia sin EFIT, 01.08.12


Ia
 Share

Recommended Posts

Neimen, da var det tid for EFIT igjen, da! Koselig. Forrige gang jeg EFIT'a var det teater-EFIT. Nå er det sang-EFIT. Må bare beklage at EFITene kommer på så lite hundete dager, men det er da altså ikke jeg om styrer når den første dagen i måneden kommer. Det er det gud som bestemmer, og han har jeg dessverre lite kontakt med. (Håper jeg ikke fornærmet noen troende ved å skrive det.)

OKEI, vi går i gang.

10:00

Vekkerklokken min ringte klokken 09:30. Jeg slumret den frem til klokken 09:55, da jeg innså at det var EFIT-dag, og holdt meg våken til klokken 10:00, for å ta dette bildet:

bilde6.jpg

Så sovnet jeg igjen.

11:00

Da klokken var elleve, hold jeg på å omkomme i en kles-krise. Disse krisene er på en måte en daglig greie for meg.

bilde8.jpg

Jeg endte til slutt opp med noe helt annet enn hva jeg har på meg på dette bildet. Naturligvis.

Ja, jeg er også veldig PEN om morgenen! :lol:

12:00

Klokken tolv hadde jeg begynt å synge på sangen jeg skulle jobbe med på kurset i dag. Litt nerver allerede, alltid litt spennende/skummelt/helv*te å skulle synge for nytt "publikum".

bilde7.jpg

13:00

Klokken et satt vi på bussen til byen (jeg og min mor), og jeg var litt usikker på hvor fornøyd jeg var med resultatet av kleskrisen.

bilde9.jpg

14:00

Iiiiiis fra Yoghurt Heaven! Ah, det stedet lever opp til navnet sitt. Jeg dævver :w00t:

Og, ja, jeg liker jordbær.

bilde11.jpg

15:00

Lunch på yndlingsstedet mitt i hele byen. Jeg elsker å sitte på statuen utenfor slottet, og bare se på byen, på folk, på Karl Johan og fine slottet.

bilde12.jpg

16:00

Vi hadde akkurat begynt å bevege oss vekk fra fine plassen. Og se, hund! Ikke helt hundeløs EFIT allikevel! Dette er Solo, eldstetispa vår, som bor hos søsteren min. Og søsteren min og mamma, da.

bilde13.jpg

Klokken 17:00 og 18:00 var jeg på sangkurs. Man jobber intensivt og er fullt konsentrert i disse timene, så bildene ble dessverre glemt. Men jeg kan jo fortelle at det gikk fint, hadde ingen ting å være nervøs for. Stemmen min er ikke helt som den var etter kyssesyken, men jeg klarte allikevel ting i dag som jeg ikke tror jeg hadde klart før, selv med frisk stemme. Er deilig å nå litt nye høyder! Fikk så mange fine ord etterpå også, som er gode å ta med seg :wub:

19:00

På bussen hjem, med ny veske! :heart: Takk, yndlingsmamma!

bilde14.jpg

20:00

Har akkurat kommet hjem, og er nerd. Her prøver jeg å tolke om Kristin Chenoweth, stort idol, kanskje bruker noen av de samme teknikkene som jeg har lært i dag. Og det gjør hun! Artig. Også spiser jeg et eple.

bilde15.jpg

21:00

Nerder fortsatt. Leser om teknikken. Ønsker meg boka!

bilde10.jpg

22:00

Tinka er passe lei av å høre meg og youtube synge, så hun gjør sin protest.

bilde17.jpg

23:00

Klarte ikke å bestemme meg for om jeg skulle ta bilde av Tinka eller brødskivene med mammalaget syltetøy, så jeg bestemte meg for å ta bilde av begge deler.

bilde19.jpg

Men da jeg hadde tatt dette bildet av Tinka, spiste jeg opp brødskivene, og da jeg tok den siste biten kom jeg på at: "Nei, søren, bilde!"

Men her er et bilde av tallerkenen, da:

bilde18.jpg

Nå skal jeg legge meg med bok og Tinkusen under dyna. Hvis jeg fortsatt er våken klokken tolv, skal jeg ta bilde og legge i tråden i morgen. Lover!

Hatt en superstrålende fin dag, jeg! Elsker å være tilbake i teaterlivet igjen, har hatt alt for lang ferie med sykdom og greier. Gleder meg til masse jobbing i høst :D

Natta :ahappy:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser ut som dere hadde en fin dag :ahappy:

Og jeg er dønn forelsket i Tinka, herregud for en herlig skapning hun virker som :wub:

Aw, så koselig! Jeg er ganske forelsket i lille lykkepilla selv :wub:

Fin dag og det ble da ikke bare et hundebilde da.

Veldig fin! Og det har du rett i. Linselusa klarte å snike seg med, hun :ahappy:

Du har alltid så fine EFIT bilder! Og spennende hverdag!

Takk, du! Og, ja, hverdagen min er slik jeg vil ha den! Fine livet :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Likte efiten din, spesielt starten :D Jeg har heller ikke så mye kontakt med han-der-oppe :P

Godt det ikke bare er meg! :lol:

Herlig! :D Men vil bare påpeke at det er kalenderen, og ikke Gud, som bestemmer når 1. hver mnd er. :lol: *dukke*

Hvertfall godt å se at du er igang igjen med ting etter sykdom og sånt. :D

Gud bestemmer jo alt? Og det var jo han som bestemte når han ville ha sønnen sin, og når han ga klarsignal til at sønnen skulle komme, og damen fødet i en stall, da ble det år null.

Ikke protester. Jeg er sikker på at Jesus ble født 1. Januar - 00, klokken 00:00. Jeg er ikke religiøs, men noe må jeg jo få tro på :aww: Og dette er ganske logisk spør du meg.

Men, takk, det er supergodt å være på beina igjen! Kjenner at jeg ikke er helt den samme unge, spreke kroppen som jeg var før ( :lol: ), men snart er jeg nok tilbake for fullt tenker jeg! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt det ikke bare er meg! :lol:

Gud bestemmer jo alt? Og det var jo han som bestemte når han ville ha sønnen sin, og når han ga klarsignal til at sønnen skulle komme, og damen fødet i en stall, da ble det år null.

Ikke protester. Jeg er sikker på at Jesus ble født 1. Januar - 00, klokken 00:00. Jeg er ikke religiøs, men noe må jeg jo få tro på :aww: Og dette er ganske logisk spør du meg.

Men, takk, det er supergodt å være på beina igjen! Kjenner at jeg ikke er helt den samme unge, spreke kroppen som jeg var før ( :lol: ), men snart er jeg nok tilbake for fullt tenker jeg! :D

*fnise og vurderer å sende ia på kurs i religionskunnskap og verdenshistorie*

Kos deg masse med å komme tilbake for fullt - brått er du der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*fnise og vurderer å sende ia på kurs i religionskunnskap og verdenshistorie*

Kos deg masse med å komme tilbake for fullt - brått er du der.

Sånn går det når barna ikke er døpt og konfirmasjonen var i rådhuset. Da koker de i hop noe og insisterer på at det er religion :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...