Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ok, som mange har skjønt er jeg helt håpløs på data, men etter mye om og men så har jeg faktisk fått på plass en hjemmeside :D Det mangler noe, og er nok noen skjønnhetsfeil + feilstavinger av Engelske ord (si ifra om dere ser noen) Så jeg håper virkelig noen av dere vil gi meg tilbakemeldinger på hva jeg kan forbedre og om det er noe ordentlig galt innpå der :lol:

Ok, her er da siden www.norwegianbull.com

Skrevet

Ok, som mange har skjønt er jeg helt håpløs på data, men etter mye om og men så har jeg faktisk fått på plass en hjemmeside :D Det mangler noe, og er nok noen skjønnhetsfeil + feilstavinger av Engelske ord (si ifra om dere ser noen) Så jeg håper virkelig noen av dere vil gi meg tilbakemeldinger på hva jeg kan forbedre og om det er noe ordentlig galt innpå der :lol:

Ok, her er da siden www.norwegianbull.com

Ser den er uferdig, så tar hensyn til det - men her er hva jeg umiddelbart ville gjort noe med selv:

Linking til de ulike hundene på hver enkelt hund sin side (så ikke du må via "våre hunder" hver gang du skal inn på ny hund, om du skjønner?)

De sidene du ikke har noe på enda liker jeg personlig at det står "her vil det snart kommer bilder av våre hunder" f.eks, slik at man skjønner at siden ikke er ferdig i stedet for å tro at den er feillinket eller noe fordi den er helt hvit.

Og sorry - men skriftfargen på bildet på forsiden er helt grusom å lese, får migrene :blink:

Ellers syntes jeg personlig mange, fine bilder gjør de fleste hjemmesider bedre :)

Skrevet

Det med at du ikke skal inn på våres hunder for hver gang har jeg prøvd å gjøre noe med, men jeg får ikke til sånn "tilbake" knapp hvis du skjønner? Hvis det var det du mente da :lol:

Skal få skrevet noe på de blanke sidene og gjøre noe med forsiden :) Takk skal du ha :)

Skrevet

Hmm, den var fin, men kanskje gjøre bakgrunnsbildet på forsiden en del lysere, sånn at det blir mer et bakgrunnsbilde, for teksten kommer ikke så godt frem. Ellers savner jeg et helfigurbilde av Trym på siden hans :)

Skrevet

Nå er forsidebildet endret ihvertfall :D Det skal komme et galleri etterhvert, bare jeg finner ut hvordan man kommer seg tilbake til hjemmesiden fra galleriet :lol: Men når de to andre har bildet av hele seg så burde jo Trym ha det på siden sin og, skal se hva jeg finner :)

  • Like 1
Skrevet

Fungerer dårlig i safari, i alle fall. Banneret overlapper fanene, og jeg får kun åpnet de fanene som ikke er overlappet av banneret. Dvs, jeg får bare åpnet "home", Guestbook (som ikke staves guetsbook ;):P ), Links og Pictures :hmm:

Skrevet (endret)

We are a small familiy located in eastern Norway, more specifically Gran in Oppland. We are 2 adults and 3 Staffordshire Bull Terriers wich live on a little farm with the forrest as nearset neighbors. It it is an ideal place for the dogs and our activities with them.

We show our dogs, but we also train them in agility, some home obidience and also blood tracking. Trym, for instance, is an approved tracking dog for wounded game.

Our goal with the breeding is to breed healthy and mentaly good dogs who is within the breed standard.

Bare rettet noen små feil.

Endret av KristinR
Skrevet

We are a small familiy located in eastern Norway, more specifically Gran in Oppland. We are 2 adults and 3 Staffordshire Bull Terriers wich lives on a little farm with the forrest as nearset neighbors. It it is an ideal place for the dogs and our activities with them.

We show our dogs, but we also train them in agility, some home obidience and also blood tracking. Trym, for instance, is an approved tracking dog for wounded game.

Our goal with the breeding is to breed healthy and mentaly good dogs who is within the breed standard.

Bare rettet noen små feil.

Tusen takk! Jeg viste det var noen skrivefeil, men jeg har sett meg helt blind på det :lol:

kuleste jeg har sett på lenge! :)

Takk skal du ha :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...