Gå til innhold
Hundesonen.no

Julebord


Jeampi

Recommended Posts

TIL ALLE ANSATTE

Jeg har gleden av å informere om at bedriftens årlige julefest skal feires på Steakhouse Argentina den 20. desember.

Det vil være hyggelige juledekorasjoner og et lite orkester kommer til å spille hyggelige julesanger.

Det er altså tid for å slappe av og nyte kvelden! Bedriftens viseadministrerende direktør kommer til å være utkledd

som julenisse og vil tenne juletreet. Dere kan gjerne gi presanger til hverandre, men pass på at de ikke

koster mer enn 200 kroner..

Jeg ønsker dere og deres familier en fredfull advent.

Tina Johansen

Personalansvarlig

----------------------------------------------------------------------

*2 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Det var ikke meningen at gårsdagens melding skulle utelukke våre Tyrkiske kolleger. Vi vet at deres helgedager

ikke fullstendig samsvarer med våre. På grunn av dette kommer vi til å kalle tilstelningen for "årsavslutningsfest" fra nå av.

Det blir dessuten verken juletre eller julesanger. Jeg ønsker dere og deres familier en hyggelig stund fremover.

Tina Johansen

Personalansvarlig

----------------------------------------------------------------------

*3 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Jeg vil vise til et diskret tips fra et medlem i Anonyme Alkoholikere, som krever et "tørt" bord.

Jeg er glad for å kunne oppfylle dette ønsket, men vil samtidig påpeke at anonymiteten ETTERPÅ ikke vil kunne garanteres.

Dessuten vil det ikke bli anledning til å gi julegaver, da fagforeningen har protestert og anført at 200 kroner er for mye penger å

bruke på dette.

Tina Johansen

Ansvarlig for personalforskning

----------------------------------------------------------------------

*7 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Jeg har klart å få reservert et bord langt borte fra buffeen for våre medlemmer av Grethe Roedes Vektklubb, og et bord

nær toalettene for alle gravide. Homofile får sitte ved siden av hverandre. Lesbiske behøver ikke sitte samme med de

homofile mennene, men får et bord for seg selv. De homofile skal selvsagt få en blomsteroppsats på sitt bord.

Er dere fornøyde nå?

Tina Johansen

Galehusansvarlig

----------------------------------------------------------------------

*9 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Naturligvis kommer vil til å ta hensyn til ikke-røykere og bruke en tung gardin som kan avdele festsalen. Alternativt vil vi

plassere røykerne i et telt utenfor restauranten.

Tina Johansen

Ansvarlig for personalundertrykkelse

----------------------------------------------------------------------

*10 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Vegetarianere! Jeg har bare ventet på å høre fra dere! Vi gir fullstendig **** i om det passer dere eller ikke. Vi går på

Steakhouse!!!! Hvis dere vil, kan dere for min del gjerne reise til månen for at dere den 20 desember skal få sittet så

langt borte fra "dødsgrillen" som mulig. Nyt salatbaren og spis rå tomater!! Forresten har tomater også følelser!

De skriker når man skjærer i dem, jeg har selv hørt det!! Der fikk dere!!!

Jeg ønsker dere alle en ****** jul, drikk dere stup fulle og gå i koma!!

Hilsen "bitchen" i tredje etasje!!

----------------------------------------------------------------------

*14 desember*

TIL ALLE ANSATTE

Jeg er sikker på at jeg snakker på vegne av oss alle når jeg håper at Tina Johansen er på bedringens vei.

Det vil bli satt pris på om dere hjelper til og sender mange "God bedring"-kort til psykiatrisk avdeling på sykehuset.

Ledelsen har for øvrig bestemt at det ikke blir noen fest den 20. desember.

Dere får i stedet fri denne dagen på bedriftens bekostning.

Fredrik Lindstrøm

Fungerende personalansvarlig

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...