Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger skyss til Gjerdrum søndag 21/8.


Nowisclee

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Da det ser ut til at jeg må ta buss og tog fredag kveld for å være på Gjerdrum i tide på søndag, kaaan det være en idé å skaffe skyss i stedet. (spesielt siden jeg skal stille på Bjerke på lørdag.)

Jeg skal nemlig på Podencospesialen førstkommende søndag, 21/8, for å stille ut Lundii, etnahunden min. Jeg har ikke lappen, ei heller bil, og har derfor et ørlite problem angående å komme meg dit. Jeg har oppmøtetid 11.30, utstillingen starter 11.00.

Om noen har lyst til å se på vakre faraohunder, podenco ibicencoer, podengo portugueser, og en etnahund, så betaler jeg bensin, samt spanderer pølse/vaffel/kake/etc og noe å drikke på sjåføren. :ahappy:

Jeg bor i Oslo fra fredag av, så vi kan gjerne treffes somewhere der. Jeg veit hvor Ullevål sykehus, Tannlegehøyskolen, NVH og Oslo S er, iallefall. :icon_redface:

Håper noen har kjempelyst til å være med! :D

Skrevet

Kan du ikke ta buss søndag morgen? :)

331 Maura går klokken 09.37 og er i Ask (Gjerdrum sentrum) kl 10.17. Kanskje noen kan hente deg der eller du kan ta taxi derfra? :)

Hvor skal utstillingen være? Det kan jo hende det går buss nærmere også.

Skrevet

Kan du ikke ta buss søndag morgen? :)

331 Maura går klokken 09.37 og er i Ask (Gjerdrum sentrum) kl 10.17. Kanskje noen kan hente deg der eller du kan ta taxi derfra? :)

Hvor skal utstillingen være? Det kan jo hende det går buss nærmere også.

Hvor går den bussen fra? :ahappy: Jeg søkte på trafikanten.no, men da fikk jeg opp at jeg måtte ta tog og buss fredag kveld, og da være i Gjerdrum fra ca. 22.30 på fredag kveld. :icon_confused:

Det skal være i Nittebergveien, så jeg veit ikke helt hvor det er i forhold til noe, egentlig. :aww:

Skrevet

Hvor går den bussen fra? :ahappy: Jeg søkte på trafikanten.no, men da fikk jeg opp at jeg måtte ta tog og buss fredag kveld, og da være i Gjerdrum fra ca. 22.30 på fredag kveld. :icon_confused:

Det skal være i Nittebergveien, så jeg veit ikke helt hvor det er i forhold til noe, egentlig. :aww:

Oslo bussterminal :)

Jeg er litt usikker på "hvilken" Nittebergveien det er, men hvis det er den i Skedsmo kommune så kan du reise slik.

Den sier også at du kan ta tog til Lillestrøm (går tidligere) og gå derfra. Det vil ta 13 minutter.

Nå skrev jeg inn Nittebergveien 1, så jeg vet ikke om det stemmer.

Skrevet

Thank u!! Du er en reddende engel, virkelig! Jeg tror det er den i Skedsmo jeg også, det er iallefall Gjerdrum-postnummer, skal prøve å finne husnummer nå, og litt sånn, så finner jeg ut av dette. :ahappy:

Skrevet

Så var det selvsagt Nittebergveien i Fet, og da går det ikke buss etter fredag, så jeg trenger fortsatt skyss. Unnskyld dobbeltpost altså, men *dytte opp igjen* siden det ikke har løst seg likevel. :aww:

Øhm, edit: Jeg kan fortsatt ta den til Ask, Gjerdrum, ja. :) Og så evt taxi. Så det ordner seg fortsatt! :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...