Gå til innhold
Hundesonen.no

Søkt om kennelnavn...


Sasha&Kiara

Recommended Posts

Har du fått noe svar fra nkk at det er godkjent nede i Belgia? Siste søknaden jeg sendte var rundt den tid også, og vet mitt er nede i Belgia nå (Kanskje sammen med ditt :lol:) for godkjennelse, så om vi er heldige så kommer det i hundesport i august nr :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg har ikke fått noe brev om det

Men det er litt kluss med adr min, siden jeg flytter i midten av august så har jeg skrevet den nye adr min på søknaden. :rolleyes2:

Eg har gitt beskjed om det til de og hun skulle skrive opp, men så kan det jo hende at det er blitt noe kluss da :icon_cry::lol:

Men håper det er til godkjenning der nede da så det kommer i august bladet :D Sånn at det blir godkjent i oktober :ahappy: :ahappy: Håper jeg :whistle:

Edit1:

Og der ser eg at jeg tror ikke eg får godkjent førsteønske mitt, pga en boksav forskjell ifra ett annet sitt, selv om det er 2 HELT forskjellige navn. Så går det vel ikke igjennom det da :getlost: Pjokker...

Edit2:

Og der ser jeg at jeg nok får hele drite i retur. :hmm:

For det er blitt ett navn som er godkjent som er nesten helt likt fra d jeg har sendt inn.

Æsj

Edit3 :lol:

SNOWFLAKE (OF)

SNOWFLAKE JP

De to er jo godkjente, men ka betyr bokstavene etter?? Det er ikke det jeg har søkt, men jeg har jo en bokstav forskjell fra en amerikansk kennel regner jeg med det er kanskje. :icon_confused:

Men koffor er det 2 like navn som er godkjent?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

JP tipper jeg er nasjonaliteten. Japan.

(of) betyr jo "av", så det f.eks. blir "Fido of Snowflake". Det har med hvordan kennelinnehaverne har oppgitt at de ønsker kennelnavnet skal sies/skrives (foran eller bak navnet osv)

For eksempel kan en kennel som heter Rogneberget skrive det på to måter, og i søknaden må de velge hvordan.

Sånn:

Rogneberget's Lady

eller

Lady av Rogneberget.

ps!

Jeg er ganske sikker på at disse to kennelene også driver med helhvite hunder... :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

JP etter står for Japan, ja.

At det finnes like kennelnavn er fordi det ikke er så altfor lenge siden at Japan ble medlem av FCI. Dermed hadde de egne register før dette, som åpenbart ble slått sammen med FCI da samarbeidet begynte, og da har det selvfølgelig oppstått flere kennelnavn som kan minne om hverandre.

Japanske oppdrettere har altså ikke fått noen særbehandling, og de som søkte etter at Japan ble en del av FCI må forholde seg til kennelnavn i hele FCI som vi alle andre må.

USA er heller ikke medlem av FCI, og en kan derfor finne kennelnavn der som ligner på eller er like FCI-kennelnavn. Jeg vet for eksempel om en berneroppdretter i USA som har kennelnavn Swisskiss, og det var en berneroppdretter i Australia med samme kennelnavn. Hun fikk spørsmål fra USA-oppdretteren om hun kunne endre sitt kennelnavn. Så hun søkte om nytt kennelnavn i FCI, siden hun ikke så noen grunn til at to oppdrettere av samme rase skulle ha samme kennelnavn. Og det var jo snilt gjort av henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Da har jeg fått brev fra NKK :D

Ene kennelnavnet vårt er blitt godkjent av NKK og FCI og trykkes i hundesport i august :icon_clapping:

Så nå er det bare og håpe på at de 8ukene går forbi og det blir godkjent :frantics: :frantics:

Yey! :) Her er også brevet kommet, bare 8 uker fra det blir publisert så kan vi bruke navnene våres :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Med straff mener jeg noe som avbryter og på sikt reduserer den uønskede adferden. Hva det er og hvor hard straffen er vil selvsagt avhenge av hund og situasjon. For mitt eget vedkommende er det i en del tilfeller nok med et bestemt "nei" for å avbryte stirringen. Men det er jo per def straff det også. Ja, leash-pop kan funke på noen hunder, men i slike situasjoner er min erfaring at man også bør være litt forsiktig med det, da leash-pop faktisk også kan trigge utagering.   Ja, enig i det du sier om å bruke metode som kan utvikle stress ved passering. Det er også noe av grunnen til at jeg bruker motbetinging når avstanden er stor nok. Jeg har forøvrig god erfaring med å benytte motbetinging på langt mindre avstand etter å ha straffet tidligere. Dermed unngår man også stress og at hunden assosierer motgående hunder med noe negativt.   PS! Veldig bra jobbet at det har funket for deg kun med motbetinging.
    • Jeg tenker det kommer an på hunden. ..og hva du mener med straff. Er det en innarbeidet lyd som indikerer avbryt, ellers..? Hva ellers?  Fra YouTube ser det ut som såkalt "leash pop" fungerer på mange hunder. Det finnes jo mange grader av det, det trenger ikke være så kraftig at det gjør vondt, og det kan fungere som Caesar Millans: "Tssscht!" for å få kontakt på en måte som ikke fungerer som belønningsmarkør, men advarsel om at nå blir jeg sur og det blir kjip stemning her? Mange hunder tar det til seg at fører er misfornøyd. Mer interessant å gjøre fører happy. Så er det andre hunder som ikke kunne brydd seg mindre om det.  Personlig er jeg skeptisk til å gjøre noe hunden kan utvikle stress ifbm passeringer av. Motbetinging har alltid fungert for meg, men det kan som du sier ta tid, og jeg vet om TO meget erfarne som ikke har lykkes med den metoden på sine hunder selv etter to år med konsekvent trening, så 🤷🏼‍♀️ Privattimer med erfaren instruktør?    Edit: Av alternativ adferd virker sitt litt kjedelig. Hvor mye begeistring og belønning er hunden vant med at en plain sitt utløser? Jobbe den opp litt om det har gått rutine i den?
    • Hei! Slik jeg ser det er det i hovedsak tre metoder hvis man har passeringsproblemer: 1) motbetinging/sladring, 2) alternativ adferd (f eks sitt eller fot), 3) straffe uønsket adferd (f eks straffe/avbryte stirring, da det gjerne er steget før utagering). 2) og 3) kan selvsagt overlappe, f eks om man vil kreve en alternativ adferd. Men så til spørsmålet: Er motbetinging uforenlig med å straffe uønsket adferd? I utgangspunktet skjønner jeg at man vil svare at metodene er helt uforenlige. Jeg mener at motbetinging i utgangspunktet er en fantastisk metode, uten risikoen for uønskede "bivirkninger" hvis det gjøres riktig. Problemet med motbetinging er at det tar lang tid å komme i mål og i hverdagen vil man gjerne, selvsagt litt avhengig av hvor man bor, møte en hund som er så nær at motbetinging ikke funker. I disse tilfellene vil jeg heller avbryte/straffe stirring for å være i forkant, og så kreve at hunden min følger meg forbi, og deretter belønne rett adferd når fokuset er på meg. Dette kan virke som nærmest det motsatte av motbetinging, men det er stor forskjell på å se/registrere den andre hunden og å stirre på den. Når avstanden er stor nok vil jeg imidlertid benytte motbetinging for å passere. Tenker dere at jeg kombinerer metoder som er uforenlige? Burde jeg heller bruke kun én av dem?
    • En han. Har merket meg at andelen testosteron på kurs og trening er påfallende mye lavere enn østrogen. Ofte er det eneste testosteronet til stede i følge med sin mykere halvdel, som har dratt dem dit. Resten av testosteronet kom ferdig utlært og er ute med hundene løse i parken, hilser på fremmede i bånd, og deler villig sin ekspertise med random damer som antakelig ikke kan like mye om hund som dem selv.  #notallmen men når den taggen føles nødvendig..
    • Jeg er ute og går tur med hunden min i belte. Det er mellom 2-3 m. langt og gjør at jeg har god kontroll på henne. Hun går stort sett fint og rolig ved siden av meg. Hun kan trekke litt i begynnelsen da hun har høy energi, men ellers rolig og fint kroppspråk.  Jeg ser en fyr som kjører sikk sakk i veien på skateboard med en bulldog/boxer. Hunden stopper opp og bjeffer på min. Som den ansvarlige hundeeieren jeg er går jeg inn en sidevei for å vente på at de passerer på hovedveien. "Er hun ikke gira?" "Er det tispe?" "Dette er gutt. Han er ikke farlig?" Han spør igjen to ganger om hun ikke er gira. Jeg har sagt at hundene har møtt hverandre før og det ikke er en god match og at avstand over greit.  Hundene er tydelig usikre på hverandre og viser det gjennom kroppsspråket sitt. Dette er ikke situasjonen for å hilse. Begge hundene er i bånd. Det var forøvrig flere mennesker rundt og en vei det også ferdes mye biler fra folkene som bor der. Hvorfor så vanskelig å lese situasjonen? Eller ser jeg flere som går tur og snakker i mobil, eller med headset som stenger ute lyd og er i egen verden. Det mest frustrerende er kanskje de som snakker i tlf. som stopper midt i veien (som forøvrig er trang) med hunden sin slik at du bare må vente på at de ser deg og dere blir enige på en eller annen klønete måte om hvordan passeringen blir.  For egen og andre sin del forsøker jeg å være oppmerksom på både egen hund og omgivelser på tur. Da blir det hyggeligere og enklere for alle andre.  Sånn, det var dagens utblåsing for egen del. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...