Gå til innhold
Hundesonen.no

løpetid


Recommended Posts

Skrevet

Hei. Jeg har en langhåret Dachs, som nå er 14 mnd. Hun har f.t løpetid, og det jeg lurer på er om det er normalt at hun virker meget slapp, og sover mye. Når vi er på tur er hun helt normal, men når vi kommer hjem, så er hun f.t uinspirert, og det er så vidt hun gidder å åpne øynene når det skjer noe rundt hun. Er det noen her inne, som kan gi meg en tilbake meldingen. På forhånd takk for hjelpen

Skrevet

Min hund var helt lik da hun hadde løpetid. Sov mye mer enn vanlig og brydde seg ikke om lekene sine. Nyttet ikke å trene noe særlig på ting. Det blir bedre etter hvert, det ble det i hvert fall med Bell. Hun var daff første uken av løpetiden og så ble det gradvis bedre :)

Skrevet

Tusen takk for ett hurtig og hyggeligt svar. Det var beroligende å høre at det ikke er noe fare på ferde. Jeg takker så mye, for jeg var nesten på vei til veterinæren, og det er ikke alltid at det er billigt :) . Dette er min første hund, og man blir jo glad i dyret, og da blir man selvfølgelig bekymret.

Mvh Roar

Skrevet

Hun vil helst bare ligge i sofaen å leke IKEA schæfer og ball er rimelig oppskrytt. Normalt er hun klar for det meste, men nå bare sukker hun ved siden av meg og bare gløtter på øynene, orker ikke noe når jeg reiser meg. Eneste hun gidder å engasjere seg i er mat. Så er det noen på kjøkkenet er hun der.

Skrevet

Takk igjen for hyggelige svar på mitt spørsmål.

Må si at det å logge meg inn på dette forumet var noe av det smarteste jeg har gjort , hvertfall i dag :) .

Når det gjelder dette her med "bebiser", så var jeg egentlig ferdig med det. Jeg har passert de 40, å vel så det, så jeg ble overrasket hvor krevende det er med hund, men når sant skal sies, så har det også vært mye glede og latter også :D

Ha en fin dag

Mvh Roar

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...