Gå til innhold
Hundesonen.no

"Utslett"/hårløst område i hodebunnen på en kinesisk nakenhund


trulte

Recommended Posts

Har en hund her på påskeferie, som har ett område litt bak på hodebunnen der det er pelsløst og "ujevn" farge. Oppdaget det for ca 1 uke siden, og det har ikke blitt verre på den tiden. Virker ikke som det klør, eller gjør vondt. Området er helt tørt, og uten puss eller hevelser.

Regner med eieren tar en tur til vetrinær når hun kommer hjem om noen dager, men er det noen som har sett noe lignende, og vet hva det kan være/komme av?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Det er en kinesisk nakenhund? Og det er vel ikke helt unormalt at de har nakne flekker (selv de med pels?).

Huden er jo bare hudfarge - ser jo helt normalt ut - en del kinesere (uten hår) er jo mer eller mindre rosa med mørkere flekker, eller griserose med hvitere flekker. Ikke noe jeg ville stressa med for å si det sånn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De har ikke vært der hele tiden iallefall, så det er noe som er kommet til i det siste. Ser ikke ut som normale pigmentflekkinger.

Får holde øye med området iallefall.

Takk for svar!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Han har det godt i buret. Det står på et varmt underlag og han har myk madrass og tepper. Mer enn nok plass til å snu seg som han vil. Han har vannskål festet på ene burveggen og må han tisse, piper han så jeg går ut med han. Det er ikke bur som er et problem her. Han legger seg inn i det frivillig på dagtid også når han skal sove. 
    • Buret er veldig begrensende, og hunder bruker ulike liggestillinger og underlag for å regulere varmen i løpet av natten. Hunder ligger gjerne stille der fordi de ikke har noe valg. Hvis valpen må gjøre fra seg eller søler når han drikker så blir det fort vått og ubehagelig å ligge der også. Lykke til med kattetreningen, du har nok en jobb foran deg der. Selv om det har gått bra før så er individer forskjellige og har ulike grader av instinkter.
    • Ja, han visste at jeg hadde katter, men mente det ikke var noe problem. Og jeg har hatt både jakthunder og gjeterhunder tidligere og det har gått veldig bra. Valpen ligger fint i buret så jeg skjønner ikke helt hvorfor jeg skal endre på det? Buret står i stuen og valpen sover rolig hele natten der. 
    • Begynner å bli ei stund siden jeg hang på forum nå, ja 😄 dårlig til å sjekke svar og, ser jeg!  Det må jo bli kjøring, da!
    • Visste oppdretter at du hadde katter? Har de noen råd kanskje? Dette er jo en mix av raser som har notorisk høyt jaktinstinkt, så dette kan bli en stor utfordring. Her må det i så fall systematisk trening til med rotrening rundt kattene, belønning for å ignorere dem, og trygge områder for begge. Og det er fortsatt ingen garanti for at det går bra. Har du mulighet til å skille dem i ulike rom om natten så valpen slipper å ligge i bur?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...