Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva står E for?


SaraS

Recommended Posts

Det står Netcom E, øverst i venstre hjørne på Iphonen min. Hva står E for?

Jeg har slått av 3G, og vil helst bare bruke trådløst nett. -For å unngå ubehagelige telefonregninger.

Men nå har altså denne E'en dukket opp, og jeg kommer meg på nett uansett hvor jeg er. Wæææ! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sakset fra artikkel: Telenor har i det stille lansert en raskere måte å surfe via mobilen på. Tjenesten heter EDGE og er først og fremst en nyhet for deg som kobler din bærbare på nett via mobilen. EDGE er en del av GSM-nettet, og ikke et nytt nett slik som 3G. Teknologien øker kapasiteten og hever kvaliteten på dataoverføringen.

Du kan lese mer i denne artikkelen :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hos Netcom så har du EDGE dekning overalt hvor du har GPRS...

Datatrafikk Netcom

GSM = dritt-treigt

GPRS = 64 kbps

EDGE = 236 kbps

3G = ~3000 kbps

Turbo 3G = ~6000 kbps

4G = ~25000 mbps (oslo, trondheim, bergen) (teoretisk max 80000 kbps)

EDGE er det som dekker stort sett hele landet på bygder og fjell...

3G er forbeholdt tettsteder og områdene rundt...

4G er kun i storbyene enda..

Edit : fant noe som er mer pålitlig en mine egne erfaringer... :P

Fra netcom

Edge

Forventet : 150 Kbit/s

Max : 236 Kbit/s

Turbo-3G

Forventet : 0,5 - 2,0 Mbit/s

Max : 3,6 Mbit/s

Turbo-3G+

Forventet : 1,0 - 14 Mbit/s

Max : 14,4 - 21,6 Mbit/s

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...