Gå til innhold
Hundesonen.no

Bo med hun i Trondheim


lenekw

Recommended Posts

Hei alle sammen!

I august flytter jeg og mine 2 border collier til Trondheim. Jeg skal ta master i 2 år og trenger et fint sted å bo. Det hadde vært kult hvis jeg kunne bo med noen som alt har hund og som ønsker å bo i kollektiv. Trener og konkurrer aktivt i agility og lydighet og kan tenke meg det er noen her på forumet som bor i Trondheim eller skal flytte dit som også trenger et sted å bo.

Det er ikke det letteste å finne billig hybel/leilighet når man har 2 store hunder, dessverre :ahappy:

Ta kontakt, enten på PM eller i tråden ;)

Lene, Tinka og Minus

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et tips er å sette inn annonse tidlig på finn eller på finn hybel siden.

Jeg og thorstein dro opp tidlig i juli og lette etter steder og selv da var det ganske kaotisk.

Lykke til!

Smart! Det skal jeg forsøke, takk :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Du kan også (vis du kjenner noen i trondheim), sende ark med bilde av deg og hundene dine, så kan folk i trondheim henge opp litt overalt for deg :wub: hjulpet endel det :wub: er jo ikke alle som bruker internett ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fin tradisjon! Har ikke pleid å sette noen spesielle mål for hundeholdet, men kanskje det kan hjelpe på motivasjonen for ulike ting. Så, her er mine ikke så ambisiøse mål for resten av 2025 (om enn litt sent, hehe): - Har en del hundebøker liggende som jeg gjerne vil komme gjennom. Jeg leser igrunn lite bøker generelt, så blir ganske fornøyd hvis jeg kommer gjennom 2 i løpet av de neste 5 månedene - Sydney har muligens ikke så altfor lenge igjen, så hovedmålet blir å gi henne en så god pensjonisttilværelse som mulig og gjøre mitt beste for å holde henne i god helse.
    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...