Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundens helse og sykdommer


Prince

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en Cavalier King Charles spaniel (hann). Den heter Prince og er littover 4 år gammel. Problemet er at Prince røyter veldig mye. Dette har jeg prøvd å bedre ved å skifte fòr, shampo og til slutt kjøpt Omega 3-6-9. Dette har jeg ennå ikke fått prøvd ut skikkelig. Det jeg ønsker å spørre om er: Kan jeg bruke annet middel som inneholder Omega? Jeg har da tenkt at det kanskje kunne gå an bruke f.eks tran som vi mennesker bruker. Den flytende laksoljen jeg har kjøpt nå, er ganske dyr. Finnes det noe plass på Internett der jeg kan eventuelt kjøpe Omega 3-6-9 billigere?

Skrevet

Det er viktig at du kjøper omega 3 produkter beregnet på hund, da tran til mennesker inneholder vitamin A og D som kan føre til forgiftning hos hund.

Det finnes flere omega 3 produkter til hund som ikke koster skjorta. Både OmegaNor og Artophar har grei pris på produktene sine. Vom og hundemat selger også en god selolje til en billig penge. :) Selv gir jeg selolje og er veldig fornøyd med den sammen med den rå hundematen fra Vom og hundemat.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...