Gå til innhold
Hundesonen.no

Tur i Frogner parken...


Sigrid

Recommended Posts

Nå må jeg bare få lov til å klage litt...hehe...

Vi var og gikk tur i Frognerparken idag, og jeg må få sakt at det er mange "sære" mennesker oppe på den hundesletta...

De fleste av dem er gamle folk som bare er vandt til de "vanlige" rasene, og ser de noe nytt blir de kjempe skeptiske. Må jo si at de så rart på oss, og alle andre som ikke har standard hundene (har vært der flere ganger før, og ser hvordan de snakker om andre folk der)

Det er en grå sur mann der oppe som tror han eier hele stedet, han og snauzcheren(vet ikke hvordan man skriver det :oops: )sin, de er grådig irriterende!!! Ett eksempel er når andre hunder bjeffer blir han drit sur og kjefter, men når hunden hans bjeffer(noe han gjør så og si hele tiden) ja, da ler han det bare bort og sier "det er vaktmesteren"....

En annen ting som jeg egentlig alltid har irritert meg for er eldre damer(50->) som har større hunder enn seg selv, som de selvfølgelig ikke har kontroll på! Greit at eldre damer også skal få lov til å ha store hunder, men for all del ta noen kurs slik at hunden lærer å høre på deg når du roper!

UFf...blir litt frustrert når jeg ser sånne...og det VERSTE er når DE brgynner å kjefte og klage på oss som er litt yngre hvis hundene våre gjør noe "galt".

En annen ting, er de som lar hundene sine gå løst, som absolutt IKKE burdde gå løs, møtte en slik dame og hund idag!

Hunden var helt vill, han løp og løp og løp, det så ikke ut som han visste hva han helt drev med...hehe...akkurat det at han løp var vel ikke problemet, men det at han hoppet opp på alle han kom bort til. Utrolig irriterende med slike hunder og eiere som lar dem holde på.

Han hoppet jo på oss, jeg er faktisk ganske redd sånne hunder som ikke hører på noen. Vet liksom ikke hvor man har dem...

Eieren hans da, en dame, stod og så på...så vi ropte til henne, kan du ta hunden din, så sier henne, "ja, han er bare valp og vil leke..." Hun gikk nemelig og snakket i mobil og brydde seg ikke ett lite gram en gang.

Hun gikk bare forbi og snakket videre, og jeg hørte hun sa, jeg er og lufter valpen, og folk klager.... WHAT'S UP WITH THAT!!!???!!!

Må jo få sakt at hunden hoppet opp på en mann som stod med ryggen til, og hun fortsatte og å snakke i mobilen...Mannen ropte til henne at en slik hund må gå i bånd!! Så hun tok frem båndet og prøvde å få kontakt med hunden, noe som ikke gikk så lett, men hun greide det til slutt.

Nei, sånne mennesker burdde ikke ha hund!! Men det er min mening!!

Hva mener dere? Møtt på noen rare mennesker i det siste??

Frogner parken er stedet...hehe! Huff nei, alle de som jeg har truffet på der oppe, er bare sure gamle folk som tror de kan alt, noe som ikke stemmer!! Men må også få si at de yngre som går tur der oppe, er hyggelige!!

Ble ganske langt dette, men skal gi meg nå!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg holder meg laaangt unna Frognerparken, av den grunn av at de fleste som går der er sure, irriterte og har ikke kontroll på hunden sin.

Det er også veldig mye kennelhoste og andre sykdommer som du risikerer å få på hunden ved å gå dit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg holder meg laaangt unna Frognerparken, av den grunn av at de fleste som går der er sure, irriterte og har ikke kontroll på hunden sin.

Det er også veldig mye kennelhoste og andre sykdommer som du risikerer å få på hunden ved å gå dit.

Blæææh barfy er det så ille der oppe...har jo skjønt at eierene er litt koko i hodet, men at de skal dra med seg syke hunder er jo riktig ILLE!!!!

Min Jasper skal IKKE få leke med noen av de!! :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...