Gå til innhold
Hundesonen.no

Ulvegrå pomme?


Rosin

Recommended Posts

Skrevet

De er veldig sjeldne. Har aldri sett noen "live" men jeg har hørt om ei som har én i sverige tror jeg det var.

Jeg drømmer om en slik men de er så sjeldne at da måtte jeg ha importert hvis jeg skulle hatt den fargen OG godt eksteriør

Skrevet

Jeg har sett en!! Hehe, en valp, mener det var Løken i Oslo sin, sikkert importert ja. Var på utstillingen i Bergen i 2001 må det ha vært jah :cry:

*tenk om jeg kunne ha husket alt like godt*

Den var dyr da, tror den kosta rundt 30 k......................

Skrevet

30k? :-o Oj oj.. Det var dyrt.

Jeg tar gjerne imot linker til oppdrettere med grå pommer. :cry: (de trenger ikke å være skandinaviske)

Artig å titte litt rundt. :)

Skrevet
30k? :-o Oj oj.. Det var dyrt.

Jeg tar gjerne imot linker til oppdrettere med grå pommer. :cry: (de trenger ikke å være skandinaviske)

Artig å titte litt rundt. :)

Jeg vet ikke om noen som driver spesielt oppdrett på ulvegrå pommer...tror ikke det er så mange som avler bevisst på det. Noen ganger "dukker det opp" ulvegrå pommer pga foreldrene kan ha vrt bærere og da begynner oppdretteren og parre med andre bærere og slik får de fargen (tror jeg det er :oops: )

Men jeg vet ikke om noen som har mange ulvegrå pommer og som avler på det.

Skrevet

Ja alle farger er godkjent bortsett fra blå tror jeg det er..kan være blå er lovlig også men har aldri sett verken bilde eller "live" blå pom

Skrevet
Det var en liten million pommer der' date=' vet ikke hvem den var sin, men de sa den hadde keeshond-farge og det er jo ulvegrå? Var nuudelig anyways :cry:[/quote']

ok da vet jeg ikke..trodde du sat at dag løken hadde ulvegrå..for det har han ikke :)

Skrevet

Jeg sa vel noe sånt som at jeg trodde den kanskje var hans, men da var det nok ikke det ;P Han var bare der når vi pratet om den shø :) Var året før vi fikk vår pomme... (som ikke ble ulvegrå, hehe)

Skrevet
Men skal du ha ulvegrå pom da frøydis?

Nei jeg bare titter litt rundt på forskjellige raser. Mest for morro skyld. :cry: Synes det er gøy å "utvide horisonten" litt ^^

(Blir nok mynde for min del. Ihvertfall i første omgang.)

Skrevet

hehe ok :wink:

Hvis du skalutvide horisonten din med ulvegrå pomme så må du nok vente en stund ja :cry: Men den som venter på noe godt...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...