Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK sin instruktør utdanning


Pingo

Recommended Posts

Har kikket litt på instruktørkursene til NKK, og går ut i fra at det er trinn 3instruktørene som er instruktører på instruktørkursene?

Og er det noen her inne som kjenner til de forskjellige instruktørene, noen som er bedre enn andre? som dere vil anbefale?

Prøver å gjøre litt research i forhold til hvis klubben evt skal arrangere et slikt kurs, og hvilke instruktør vi bør velge, ut i fra hvordan instruktørene er, og hva slags ting de vektlegger i utdannelsen.

Nå skal vel NKK sin utdannelse ha nokså lik filosofi uansett men forskjell på instruktørene vil det være uansett...

Noen som har noen tanker, eller har vært borti noen av disse menneskene? :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg gått Trinn 1 to ganger, siden autorisasjonen min gikk ut første gangen pga manglende kurs. Og det er stor forskjell på kursene fra hvem som holder det. Hvor mye de har av hvert tema eksempel, hvordan de tolker pensum mm. Det første kurset jeg gikk så var "Din hund"/"Din hund fortsetter" bibel egentlig, og alt vi viste opp av praktiske ting skulle være i samsvar med de bøkene. Det var det ikke på det siste. Der fikk vi vise opp vår filosofi litt bedre, og så lenge ting fungerte og det var positivt, så var det godkjent. I tillegg så synes jeg vi fikk diskutert mye mer og luftet meninger og uenigheter.

Toril Vik Lindgren var instruktøren på det siste kurset jeg gikk.

Nå er vel ikke Trinn 1 kurset noe du kan forvente deg å sitte igjen med store kunnskaper med etterpå. Man lærer å legge opp undervisning både teori og praktisk, og litt av den delen er sikkert nytt for en del (og noe en del instruktører mangler). Men om man har masse utbytte av det hundefaglig, så er man kanskje på litt feil kurs. :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for raske og gode svar begge to.

Nirm: ja, har forstått det slik ja, at man skal gå kurs for å utvikle seg osv selv så velger man kanskje noe annet... men så er det fortsatt slik at endel klubber vil at instruktørene deres skal ha NKk sin godkjenning, og det ikke holder med private aktører sine kurs, som faktisk inneholder mye mer.

For min del tenkte jeg det evt ville være kjekt å ha i "bunnen" av en evt sendere utdanning, som må komme når man har mer tid og penger;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...