Gå til innhold
Hundesonen.no

hvordan trene å stå pent


WheatenMali

Recommended Posts

Skrevet

Trener en dalmis til utstilling, men så er det bare det at han liker ikke å bli tatt på bak, så hvis jeg skal rette på han så krymper han seg, så jeg har bedt eieren om å ta på han bak bare for å øve på det. Så prøver jeg med godbit for å få han til å stå fritt, men da senker han kroppen og rompa og spiser godbiten :? Noen tips til hvordan jeg skal trene så han står bra?

Jeg tenkte å prøve pipeleke i dag, får se hvordan det går, men kan jo ikke løpe rundt med det i ringen :?

Skrevet
Trener en dalmis til utstilling, men så er det bare det at han liker ikke å bli tatt på bak, så hvis jeg skal rette på han så krymper han seg, så jeg har bedt eieren om å ta på han bak bare for å øve på det. Så prøver jeg med godbit for å få han til å stå fritt, men da senker han kroppen og rompa og spiser godbiten :? Noen tips til hvordan jeg skal trene så han står bra?

Jeg tenkte å prøve pipeleke i dag, får se hvordan det går, men kan jo ikke løpe rundt med det i ringen :?

det kan du vell, mangen som gjør det(med en liten pipeleke altså inne i hånden) og har til og med vært ute for dommere som bruker pipeleker for å få kontatk med hunden jeg. :wink:

Skrevet

okei, da kan jeg hvertfall det når vi løper, men han står ikke så veldig mye bedre med pipeleke, men jeg fortsetter å øve, skal øve sammen med en annen hund i morgen og da kan det være litt annerledes for han :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...