Gå til innhold
Hundesonen.no

Bytte mellom Åpen klasse og Championklasse i Sverige og Danmark


Hampus

Recommended Posts

Har en hund som mangler et stort cert for å bli NUCH.

Skal stille han en hel del i Sverige, der har han et cert fra før.

Og videre i Danmark der han har et hvilende cert fra i fjor.

Teoretisk så er sjansen til stede for at han blir SUCH på Trippelen, hva gjør jeg da på de neste utstillingene i Sverige?

Bytter fra Åpen til Champion?

Om han blir SUCH blir han jo også DUCH ( usikker på om de skriver det sånn ), men har er påmeldt i Åpen klasse på WDS.

Mener å huske at man i Danmark uansett må stille i den klassen man har meldt.

Noen som vet om dette stemmer?

Og skal man da si fra seg et eventuelt cert?

Mulig dette ikke ble så forståelig da...

Men håper noen vet. :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Alle cert man vinner beholder man - så man kan i alle fall ikke "si ifra" seg noen.

Jeg tror ikke man får bytte klasse i Danmark, nei. Meeeen èn ting er hva regelverket sier - noe annet er om ringsekretæren har fått det med seg eller ikke. Så spør denne, du - mulig den sier okey til der, liksom..

Lykke til!

Susanne

(Det heter forresten Dk UCh :getlost: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er danske cert hvilende da?? :getlost:

Er de ikke det om de er oppnådd etter fylte to år?

Mulig jeg tar feil, er det som har blitt meg fortalt, har ikke sjekka det selv.

Har sjekket, og de hviler ikke nei.

Æsj!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er de ikke det om de er oppnådd etter fylte to år?

Mulig jeg tar feil, er det som har blitt meg fortalt, har ikke sjekka det selv.

Danske cert (slik jeg forstår det utifra dkk) er ikke hvilende lenger, uansett alder på hund. Man må vistnok være champion i et annet FCI godkjent land (eller fått 3 danske cert) ... ****, jeg som håpet det var hvilende. Det hadde gjort saken veldig enkel, det :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...