Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling og ag på samme dag.


KristinL

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal stille ut dyret på NKK Trondheim den 3. juli.. Men så tenker jeg også litt på at det hadde vært gøy å ta det store steget å prøvd oss i ag hopp. Men jeg vet jo ikke tidspunktene for hverken agilityen eller når vi skal i utstillingsringen enda. Det er jo ganske kjedelig å melde på til begge deler, og risikere at det kræsjer :)

Så er det ikke mulig å melde på til begge og være sikker på å få deltatt i begge deler? :wub:

Merkelig formulert dette da, men dere skjønner sikkert :wub:

Skrevet

Skjønner utmerket! :) Har gjort det samme selv et par ganger, og joda, det er mulig. Vanligvis kræsjer det litt (hvorfor skulle det ikke kræsje, er ikke det typisk? :wub: ), men si fra i AG-ringen, og det kan hende de er snille med deg og lar deg gå når du er ferdig i utstillingsringen. Jeg har også meldt på i både ag + hopp i tillegg til utstilling, og satset på å få gå minst ett løp, det er jo en mulighet hvis du har de hindrene inne? Ellers er det jo ikke mange kronene for hopp, og pengene fyker jo uansett, så om du går glipp av det så er det jo ikke ruin. :wub: Jeg har flere ganger kommet løpende fra ene ringen til den andre, og det er litt av en omstilling for bikkja, så resultatet kan bli så som så hvis ag'en er til slutt, mulig andre hunder reagerer annerledes. :wub: Det er også litt stressende; å skulle følge med på to ringer samtidig, og de pleier selvsagt å være ganske langt fra hverandre. Anbefaler vel ikke å gjøre det på et veldig stort stevne, og du bør uansett ha noen medsammensvorne i ene eller andre ringen som kan følge med og gi deg beskjed hvis du må inn.

Skrevet

Veldig typisk om det kræsjer.. Hver for seg tar det jo ikke lange tiden liksom :whistle: Men ja jeg får kanskje bare melde på hopp, også får jeg gå løpet hvis det ikke kræsjer. Hvis vi ikke får gått, får jeg bare tro at det er en mening med det, haha! Føler ikke egentlig at vi er helt klare uansett, men kommer jeg noen gang til å føle det..

Tror ikke jeg skal melde på ag nei gitt.. Det meste er vel greit, men får vi vippa (og det får vi jo) så sliter vi noe alvorlig :lol:

Skrevet

Du kan jo melde på i ag likevel, og hvis det er ag og utstilling som passer best (hvis utstillingen kræsjer med hopp), kan du gå ag, men hoppe over vippa (diske med vilje). Konkurranseerfaring får du jo uansett, og det er gull verdt det også! :whistle: Jeg kommer i alle fall alltid hjem med noe nytt å trene på.. :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...