Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling og ag på samme dag.


KristinL

Recommended Posts

Jeg skal stille ut dyret på NKK Trondheim den 3. juli.. Men så tenker jeg også litt på at det hadde vært gøy å ta det store steget å prøvd oss i ag hopp. Men jeg vet jo ikke tidspunktene for hverken agilityen eller når vi skal i utstillingsringen enda. Det er jo ganske kjedelig å melde på til begge deler, og risikere at det kræsjer :)

Så er det ikke mulig å melde på til begge og være sikker på å få deltatt i begge deler? :wub:

Merkelig formulert dette da, men dere skjønner sikkert :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner utmerket! :) Har gjort det samme selv et par ganger, og joda, det er mulig. Vanligvis kræsjer det litt (hvorfor skulle det ikke kræsje, er ikke det typisk? :wub: ), men si fra i AG-ringen, og det kan hende de er snille med deg og lar deg gå når du er ferdig i utstillingsringen. Jeg har også meldt på i både ag + hopp i tillegg til utstilling, og satset på å få gå minst ett løp, det er jo en mulighet hvis du har de hindrene inne? Ellers er det jo ikke mange kronene for hopp, og pengene fyker jo uansett, så om du går glipp av det så er det jo ikke ruin. :wub: Jeg har flere ganger kommet løpende fra ene ringen til den andre, og det er litt av en omstilling for bikkja, så resultatet kan bli så som så hvis ag'en er til slutt, mulig andre hunder reagerer annerledes. :wub: Det er også litt stressende; å skulle følge med på to ringer samtidig, og de pleier selvsagt å være ganske langt fra hverandre. Anbefaler vel ikke å gjøre det på et veldig stort stevne, og du bør uansett ha noen medsammensvorne i ene eller andre ringen som kan følge med og gi deg beskjed hvis du må inn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig typisk om det kræsjer.. Hver for seg tar det jo ikke lange tiden liksom :whistle: Men ja jeg får kanskje bare melde på hopp, også får jeg gå løpet hvis det ikke kræsjer. Hvis vi ikke får gått, får jeg bare tro at det er en mening med det, haha! Føler ikke egentlig at vi er helt klare uansett, men kommer jeg noen gang til å føle det..

Tror ikke jeg skal melde på ag nei gitt.. Det meste er vel greit, men får vi vippa (og det får vi jo) så sliter vi noe alvorlig :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kan jo melde på i ag likevel, og hvis det er ag og utstilling som passer best (hvis utstillingen kræsjer med hopp), kan du gå ag, men hoppe over vippa (diske med vilje). Konkurranseerfaring får du jo uansett, og det er gull verdt det også! :whistle: Jeg kommer i alle fall alltid hjem med noe nytt å trene på.. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei, altså dette er egentlig ikke noe problem bare et visst familiemedlem holder ham inne om morgenen. Ellers har han program han, masse trim - får han mer så hadde han kunnet risikere belastningsskader så jeg har kuttet litt ned på det, bilturer, lek osv, her er det full rulle nesten til leggetid og utenom en tid på dagen jeg ofte trener. Han har luke og kan gå ut i hundegården som han vil når døra ut er låst (han åpner dører selv), men det er mest for å ligge der og glane eller tisse. Om han ikke har 50-100 meter å løpe på så er det nesten ingen vits med gjerde for den typen hund, en hundegård er bare en startgrop for ham. Men på det nye stedet vi flytter vil han få det sånn, med 1.5 meter høyt gjerde. Og det har vi bestemt uavhengig av dere akuratt pga denne uvanen hans med å stikke av (flytte skulle vi uansett). Før har det gått hunder fritt her i alle år, de har åpnet dørne på huset selv og gått inn og ut som de ville, og det har aldri vært noe problem, men nå har det blitt det.
    • Ikke ta ting personlig. Opplysning om gjeldende lovverk er ikke et angrep på deg. Det er mange gæmliser her som har hatt hund før det var lover mot å la hundene løpe løse. Jeg (vi) kan relatere og forstår deg. Tror ikke du er et dårlig menneske. De lovene er forholdsvis nye, de er i konflikt med tradisjonelt hundehold på bygda og de står ikke på forsiden av avisene hver dag, en må søke etter dem eller få informasjon fra andre. Det er langt mellom lovverket og gjengs oppfatning av hva som er ok blant folk flest, utenfor typiske hundemiljøer. Folk flest bare har hund og gjør som alle andre rundt som også bare har hund. Slipper dem løse overalt fordi de synes de trenger å få løpe fra seg, helt uvitende om at det ikke er lov. ..men det er altså forbudt ved lov og kan medføre bøter ved overtredelse, selv om hunden ikke lager problemer for noen. Får dere til å sette opp en god løpestreng med retractable line som reduserer faren for at hunden vikler seg inn? Om det er folk hjemme som kan høre om hunden bjeffer, i tilfelle noe skjer, så kunne en sånn kanskje vært en løsning på morgenen, om ingen har tid til å lufte hunden godt nok. (Tror jeg. Den er ikke under FULL kontroll for den KAN vikle seg ut av selen eller noe kan løsne, men.. 🤷🏼‍♀️ Bedre enn å bare slippe den løs da) Så lenge opplegget holder hunden er den under kontroll.   
    • Nå har han hundegård da, men det er litt for lite for ham, så han får gå løs når vi har oversikt. Dit vi flytter om et år er det 4 mål tomt som vi planlegger å gjerde inn, det blir noe annet. Men dette synes jeg begynner blir tåpelig. Skal jeg fortelle hele livshistorien min mens vi holder på eller skrive en roman om livet og hunden min? Høres ut som mange her ville kjøpt den boken.
    • "Det gjelder ikke min hund" er dessverre en alt for vanlig unnskyldning. Helt til den dagen det gjør det. Gjerde inn tomta, problemet løst. Selv kunne jeg aldri tenkt meg å bo uten trygg inngjerding for hund rundt boligen.
    • Dette vet jeg og hadde det vært tilfelle så hadde det vært noe helt annet, men for å repetere: det som er greia her er at et familiemedlem som ikke altid er helt enkelt å forholde seg til slipper ut bikkja om morgenen - uten tilsyn - mens jeg og et annet familiemedlem har sagt ifra om akuratt dette her flere ganger, men det går inn ene øret og ut det andre.  Og bikkja jager ikke vilt, han går og snuser i veikanten fordi andre hunder har gått der, dette begynte han med seint i vinter, det var ikke noe problem før da.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...