Gå til innhold
Hundesonen.no

Vi søker treningskamerater i Trondheim!


Maretard

Recommended Posts

Hei! Jeg er ny her på forumet, så var ikke helt sikker på hvor denne skulle postes, så rett meg dersom det var i feil forum=)

Vi er et ungt par som har ei AH-tispe på snart 10 måneder. Woopie er fin på alle måter synes jeg, dog har vi hatt vår tørn med pubertetsnykker, men det har roa seg nå, så nå venter vi bare på den neste :wub: Vi har grunndressuren på plass, og hun går fint i bånd. Men nå er det slik at når jeg har tatt med venner og familie på turer, så drar hun som bare det, puster og peser og roer seg ikke ned, og har de sin hund med blir det i hvertfall sirkus. Vi trenger også å trene med forstyrrelser, siden det ikke funker med folk hun kjenner godt. Hun er lydig som bare det når noen hun kjenner leker høylytt med favorittleken, men kommer det noen fremmede forbi i det fjerne blir hun ukonsentrert.

Jeg har prøvd å få med venner og familie på turer, men nå er stort sett alle opptatt med jobb og skole, så det blir ikke så ofte som jeg ønsker. Derfor håpet jeg at det kanskje var noen her som ville hjelpe til, først alene og så kanskje ta med sin hund?

Frøkna her liker alle hunder, tisper som hanner, men jeg har sett henne reise bust til hunder som dukker opp "ut av det blå" og bjeffer på oss. Små hunder kan ofte mislike henne, siden hun er litt voldsom i lek, men hun har lekt fint med småhunder før som har vært vant til store hunder.

Så har hun også alltid vært litt sky, men det kom seg etter sosialisering med alt fra babyer til voksne da hun var valp. Nå er hun blitt veldig redd, jeg tror det er på grunn av at en som var på besøk bøyde seg ned for å hilse på henne, tok et skritt tilbake og falt i trappa. Da begynte hun å bjeffe og murre, men vi løste det der og da med at han pratet med henne og ga henne godbiter etter hvert som hun turte å komme bort, men hun har altså blitt redd likevel. Hun kan vise at hun har lyst til å hilse på forbipasserende på tur, men dersom noen hilser, kan hun bli redd dersom de ikke går meget forsiktig fram. Så vi søker i grunn også noen som har lyst å hilse på ei herlig frøken som kan bidra til å gjøre henne tryggere i hverdagen, for det er ikke noe hyggelig å være redd :)

Håper noen kan hjelpe oss:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei hopp! Jeg har lyst til å hjelpe! :P

Jeg har selv en samojedgutt på 5 mnd, og vi trenger hjelp til mer eller mindre det samme, selv om jeg nok må innrømme at Nancy-boy ikke er helt like god på å gå pent i bånd...ennå :P Også bor han i et land med lyseblå og rosa skyer, der sola alltid skinner, og alle mennesker og dyr bare går rundt og venter på å få kose eller leke med ham, hele tiden. Bortsett fra pip-pipene, selvsagt. De må dø. :D

Jeg kan godt hjelpe deg/dere alene en stund først, og så kan vi introdusere dimlingen min litt etterhvert? Jeg bor for tiden i sentrum, og har hverken bil eller busskort, så for meg passer det best å ha utgangspunkt i marinen, evt festningsparken. Men jeg er jo litt mobil, da :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...