Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til å velge navn :)


DronningSonja

Navn  

10 stemmer

  1. 1. Hvilket passer best?



Recommended Posts

Skrevet

Akkuratt nå går denne tøtto bare for "X" og jeg synes egentlig det er litt tøft, men det var jo en som lå inn veto på at valpen ikke skulle hete noe slik.. :D hehe...

Så da har man grublet litt og prøvd å finne på noe luddig.... :D

Navnene det står mellom når er:

Mehira - som betyr "rask; full av energi"

Samira - " underholdene følgesvenn" dette navnet har visst litt forskjellige betydninger ut i fra hvilket språk og kultur det kommer så slengte med betydningen jeg likte best.. hehe

Sonja - som vistnok betyr "visdom"

Skrevet

Sonja, fordi det er lettest å rope. Dessuten, hvor kult er det ikke å ha en kongelig hund? :D

Skrevet

Personlig syns jeg det er litt tungvindt med navn med tre stavelser, enkelte blir i alle fall veldig lange og tunge syns jeg. :D Derfor ville jeg godt for et navn med to stavelser.

Om du vil ha et kongelig navn går det an å søke "royal names" eller noe i den duren på google. Andre hundenavn finner man også på mange sider :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...