Gå til innhold
Hundesonen.no

Bjeffing


Monika!

Recommended Posts

Skrevet

Lucas har plutselig begynt å bjeffe når han står ute. har aldri gjort det før, litt piping når han ville inn(tok han ikke inn med en gang han pep)men nå så bjeffer han.

Vil ikke ha en hund som bjeffer når han står ute! hva kan det ha seg? hvordan takle det på best mulig måte,altså hvordan få han til å slutte, så han ikke fortsetter med det når han blir gamlere.

Skrevet

hmm..kan det være at han er mørkredd? visst dette oppsto etter at dagene og kveldene blir mørke? ask synns alt er litt skummelt når det er mørkt, og bjeffer mer da, enn visst det er lyst. har en sammenheng med at hunder ikke har det beste synet i mørke, de ser ikke hva som er hva, og susende lyd i trærne, eller folk som går forbi eller ett eller annet, kan fort bli mye skummlere siden han ikke sr hva det er.

med mindre du har naboer som dette går utover, ville jeg oversett han. problemet med hunder som står ute og bjeffer på forbipaserende osv. er at de forsvinner når hunden bjeffer(de går jo videre..). altså trur hunden at de forsvant fra hundens teritorie fordi den bjeffet. da vil den neste gang det kommer folk huske dette, og bjeffe.

det jeg gjorde med ask, var at jeg samlet en gjeng med venner, og gikk fram og tilbake på veien. han kjente ingen av disse og bjeffa like ille vær gang. men istedetfor at folket gikk videre, kom de opp på platten, ringte på, ingen åpnet, og de gikk igjenn. så ba jeg dem stille seg opp rett foran huset og snakke. hunden bjeffet, men de gik ikke. etter en uke med slik trening vær dag, sluttet han og bjeffe på forbipasserende. nå er det kun om det er hester eler hunder at han bjeffer. :) verdt å prøve..jeg skifta ut venneflokken vær dag, så han ikke dro kjensel på dem.. :D fikk faktisk naboene til og hjelpe også, utrolig hva folk gjør når de er lei av at hunden bjeffer :D

Skrevet

Tror kanskje det kan være mørket ja..det går nesten aldri forbi folk her, og når jeg ser ut så ser han mot døra og bjeffer. tenker det er at han er redd mørket da ja. hadde gjerne kunne oversett det, men dessverre har vi naboer, ikke det at hundene deres er så stille men :roll:

og jeg tror nok ikke han stopper med det første bjeffet heller, men jeg har hittil ikke gått ut til han når han har bjeffet. ventet til det har vært 1 min. stillhet ca.

trudde faktisk at hunder så bedre i mørket enn oss jeg. da lærte jeg noe nytt.. :wink:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...