Gå til innhold
Hundesonen.no

Agria medisin


Recommended Posts

Blondie er forsikret i Agria med livsforsikring,veterinær med spesial, rehablitering og medisin..

Det jeg lurer på er.. Hvis Blondie skulle måtte begynne på en eller annen form for medisin daglig.. Feks.. Rimadyl (og NEI, Blondie er helt frisk og fin den dag i dag :) ) Hvordan gjør dere det med innsending av reseptkopi, kvitteringer og dekking fra Agria?? Og om hun skulle bli syk og trenge medisiner for en liten periode, hvordan gjør dere det da? Hva er nedre grensen for å få dekket utgiftene liksom?

Prøvde å finne ut litt på hjemmesiden deres, men øya går litt i kryss i teksen der..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nedre grense er vel egenandelen, den faste pluss den bevegelige.

Hvordan jeg ville gjort det? Sendt det inn antageligvis? Det er vel sikkert noen papirer som må fylles ut også, men kvitteringer av resept, og kvittering for betalt medisin er vel ting som er greit å ta vare på og sende inn ja. Mener du det skulle vært mer hokus pokus enn det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De (den?) gangene min hund har hatt en skade har jeg gjort det slik at jeg har samlet på alt av kvitteringer; fra dyrlege, apotek, osv osv. Når skaden har vært ferdigbehandlet (eller innen en viss, rimelig tid), har jeg fylt ut et slags "skademeldingsskjema" og sendt inn til Agria. Regner med det er samme opplegg uansett hvilken forsikring det gjelder: man må dokumentere de utgiftene man har hatt og vil ha forsikringspenger for innen rimelig tid. Egenandelen trekkes fra pluss eventuelle ting som ikke dekkes, og det som er "til overs" får man inn på konto.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Psykisk helse er et tema som angår oss alle, uansett alder, bakgrunn eller livssituasjon. Det handler om hvordan vi har det med oss selv, hvordan vi mestrer utfordringer, og hvordan vi bygger relasjoner til andre. I Norge har oppmerksomheten rundt psykisk helse økt de siste årene, men fortsatt er det mange som synes det er vanskelig å snakke åpent om egne følelser og tanker. Hvorfor er psykisk helse viktig? God psykisk helse gir oss energi, overskudd og evne til å takle både små og store utfordringer i hverdagen. Når vi har det bra psykisk, er det lettere å opprettholde gode vaner, prestere på jobb eller skole, og være til stede for familie og venner. På samme måte kan psykiske utfordringer føre til stress, isolasjon eller vansker med å fungere i dagliglivet. Psykisk helse i Norge Det finnes mange ressurser i Norge for å ivareta psykisk helse. Helsestasjoner, fastleger, psykologer og ulike organisasjoner tilbyr hjelp og støtte. I tillegg har kampanjer som #psyktvanlig og Verdensdagen for psykisk helse bidratt til å normalisere samtaler om temaet. Likevel viser undersøkelser at stigma og skam fremdeles gjør at mange lar være å søke hjelp tidlig nok. Hvordan kan vi styrke psykisk helse? Åpenhet: Snakk med venner, familie eller kolleger om hvordan du egentlig har det. Fysisk aktivitet: Trening kan bidra til bedre humør og mindre stress. Sosiale relasjoner: Gode relasjoner er en av de viktigste faktorene for psykisk helse. Hjelp i tide: Oppsøk profesjonell hjelp hvis du føler at hverdagen blir for tung å bære alene. Veien videre Psykisk helse er ikke et individuelt ansvar alene – det er et felles ansvar i samfunnet. Ved å bryte ned stigma, skape inkluderende arenaer og sørge for lett tilgjengelig hjelp, kan vi bidra til et Norge der alle har mulighet til å oppleve god psykisk helse.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...