Gå til innhold
Hundesonen.no

Russebilkontrakt


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal ut å kjøpe russebil i morgen, og i den anledning har vi jo ordnet med standard kjøpekontrakten til NAF i henhold til selve kjøpet mellom oss og selger av bilen. MEN vi ønsker å ha en kontrakt mellom oss 5 i bilen. Selv om vi ikke tror vi kommer til å få noen problemer, men man vet aldri og da er kontrakt kjekt å ha.

Jeg ønsker å ha noen punkter i forhold til ansvar for alle selv om forsikringen står på 1 av oss, at alle skal inn med like mye penger hvis alle skal ha like mye ut og evnt andre punkter vi burde ha med. Kan noen gi meg flere punkter å sette opp et forslag til hvordan kontrakten bør skrives? Jeg vet hva jeg vil ha men ikke hvordan jeg skal ordlegge meg :blink:

Skrevet

Det er nok flere viktige punkter dere burde ha med, men jeg skal komme med tips om noe annet. Vi var ganske mange som skulle samarbeide om vårt fremkomstmiddel, og hun ene var lur nok til å tenke over en løsning på hvordan vi skulle organisere dette.

Hun laget en uke/dag oversikt som ble utlevert i ett eksemplar til alle medlemmene. På denne måten kunne vi alle fylle inn listen, og få oversikt over hvilken dag flest kunne bidra. Vi ble mer motivert om vi så at mange kunne, og kuttet ut de dagene som bare en eller to kunne. På denne måten så vi at alle kunne bidra og at noen slapp å føle på at bare de gjorde jobben. Samtidig var man mer "bundet til tidspunktene" og det var lettere å organisere i forhold til hverdagen ellers :blink: Og ikke minst, når man har avtalt et tidspunkt så er det mer sannsynlig at det blir gjennomført!

Dette er lurt å ha med fra start, vi startet ikke med dette før langt inni løpet, da det nesten var for sent :wub: Masse lykke til med russebilen. Dere bør også avtale møter som dere skal snakke om bilen og tildele roller. Vi hadde typisk møtesjef, økonomisjef, interiørsjef osv. Og det blir nok litt klabb og babb og uenigheter. Men den meste av tiden er det veldig gøy :blink: !

Og når man tenker tilbake husker man mest av det gode, og er glad for at man gjorde det! :wub: Man får venner som man kan ha kontakt med lenge, om enn mulighet for at noen glir ut, desto mer gøy er det å møte dem igjen siden og finne ut at veldig mye er det samme, selv om mye også er forandret.

KOS dere masse med russetiden og nyt tiden med knuter, venner og gøy. Det handler ikke bare om fest og f*ll, men om å ha det gøy og skape utrolige øyeblikk :wub: :wub: Så slå ut håret og sett høyttaleren på full guffe og nyt god tid med gode venner! :ermm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...